Aktuálne dianie 26. marec 2018

Policajti objasnili ďalšie prípady podvodov na senioroch z Dúbravky a D. Novej Vsi


Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV usilovne pracovali na objasnení ďalších prípadov podvodného konania, pri ktorom bola zneužitá dôverčivosť seniorov.

V rámci vyšetrovania troch prípadov s rovnakým modusom operandi vykonali policajti kriminálnej polície v priebehu minulého týždňa, dňa 20. marca 2018, procesné úkony na viacerých miestach v okrese Lučenec a Brezno.

Po zabezpečení potrebnej dôkaznej situácie vyšetrovateľ vzniesol obvinenie zo zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva trom osobám z Banskobystrického kraja.

Obvinenej 57-ročnej Alici O., 34-ročnej Margite E. a 78-ročnému Jánovi O. hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Obvinení sú stíhaní väzobne.

Obvinení mali podľa doterajšieho vyšetrovania dňa 20. januára 2018, 27. januára 2018 a 11. februára 2018 telefonicky kontaktovať osoby vyššieho veku bývajúce v Dúbravke a v Devínskej Novej Vsi.

Pod zámienkou lekára a zdravotnej sestry, ktorí mali ošetrovať ťažko zranené dieťa po dopravnej nehode, ktorú mal spôsobiť ich rodinný príslušník, požadovali finančnú hotovosť.

Tá mala byť určená na ošetrenie a prevoz dieťaťa do inej nemocnice, ako aj mimosúdne vyrovnanie s účastníkmi dopravnej nehody.

Na základe telefonických inštrukcií následne poškodené ženy zaslali finančnú hotovosť prostredníctvom služby Western Union, ktorá umožňuje urgentný prevod peňazí medzi fyzickými osobami do niekoľkých minút po celom svete a to bez použitia bankových účtov.

Uvedeným konaním prišli poškodené ženy v dvoch prípadoch o 3.127 eur, a v jednom prípade dokonca o 8.176 eur.

„Seniori, zbystrite svoju pozornosť a nedôverujte emotívnym príbehom o dopravných nehodách. Nezasielajte finančnú hotovosť neznámym osobám.

Opísanú situáciu je nevyhnutné overiť si u príbuzných a ihneď kontaktovať políciu na čísle 158. Rodinní príslušníci, poučte svojich rodičov, starých rodičov a známych o uvedenom podvodnom konaní.

Môžete tak napomôcť tomu, aby sa nestali obeťami podvodu,“ vyzýva polícia.

(red, pz)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter