Aktuálne dianie 14. február 2024

Po zásahu policajtov na univerzite padlo obvinenie


Polícia v súvislosti s včerajším zásahom na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave obvinila 22-ročnú Lauru D z okresu Nové Zámky. Čelí obvineniu z trestného činu šírenia poplašnej správy, informovala krajská polícia na sociálnej sieti.

"Menovaná je v súčasnosti stíhaná na slobode, pričom v súlade so zákonom hrozí za takéto konanie v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov," uviedli policajti.

Zamestnanci fakulty, ako aj operačný dôstojník prijali oznámenie, v zmysle ktorého malo hroziť bezprostredné riziko na živote a zdraví osobám nachádzajúcim sa na fakulte. "Oznamovateľke mal údajne informáciu poskytnúť neznámy muž, ktorého mali z fakulty vylúčiť," ozrejmila.

Policajti situáciu nepodcenili, priestory fakulty evakuovali. Zároveň, v rámci vykonaných úkonov, zabezpečili dostatočnú dôkaznú situáciu, umožňujúcu vznesenie obvinenia.

"Pripomíname, že šírenie poplašnej správy je trestným činom, za ktorý je možné uložiť trest až na dva roky, prípadne za istých podmienok až na osem rokov," dodala polícia.

(bak) 

foto: Polícia SR - Bratislavský kraj

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter