Aktuálne dianie 10. február 2020

Pietne miesta môžu byť pre silný vietor v najbližšie dni zatvorené, neprístupné sú niektoré záhrady v centre


Pietne miesta v Bratislave môžu byť v najbližších dňoch pre aktuálnu hrozbu víchrice, ktorá môže dosiahnuť rýchlosť 115 kilometrov za hodinu, z bezpečnostných dôvodov zatvorené.

Informovala o tom spoločnosť Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy.

"Situáciu budeme lokálne a časovo vyhodnocovať, takže niektoré cintoríny môžu byť v rovnakom čase uzatvorené a iné nie," poznamenáva mestská spoločnosť.

Návštevníkov zároveň žiada o rešpektovanie uzatvorenia cintorínov, aby nedošlo k ohrozeniu ich života či zdravia.

Mesto Bratislava pre očakávaný silný nárazový vietor neodporúča ľuďom počas pondelka pohyb pod stromami, a to najmä v parkoch a mestských lesoch.

Magistrát o tom informuje na sociálnej sieti.

Mestská časť Staré Mesto pre nepriaznivé poveternostné podmienky zatvorila z bezpečnostných dôvodov Medickú záhradu, Grassalkovičovu záhradu a Slubekovu záhradu.

"Zároveň sme požiadali vedenie materských a základných škôl v pôsobnosti Starého Mesta, aby sa dnes s deťmi zdržiavali vo vnútri," informuje samospráva na svojej webovej stránke.

Pre časť západného Slovenska vrátane Bratislavy platí výstraha v pondelok výstraha 3. stupňa pred vetrom. Meteorológovia očakávajú rýchlosť vetra 105 až 115 kilometrov za hodinu. Výstraha predbežne platí od 12.00 do 18.00 h.

(TASR, red)
Ilustr. foto: Archív Br. kuriér
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter