Aktuálne dianie 8. január 2024

OLO začalo s odvozom vianočných stromčekov, zbierať ich bude do polovice februára


V Bratislave začali od štvrtka zbierať a odvážať  vianočné stromčeky. Odvoz stromčekov bude mestská firma Odvoz a likvidácia odpadu (OLO)  zabezpečovať do 16. februára.

Počas januára a februára 2024 môžu obyvateľky a obyvatelia Bratislavy odložiť svoj riadne odzdobený vianočný stromček do jednej zo 700 drevených ohrádok rozmiestnených po celom meste. Stromčeky sa ďalej spracujú na drevotriesku a premenia na knižnice. Časť z nich sa vráti späť mestu a bude slúžiť v centrách voľného času, základných umeleckých školách či rodinách s jedným rodičom,“ informuje OLO.

Novinkou je mulč pre Bratislavčanov

OLO tento rok predstavila aj novinku. Časť stromčekov premení na mulč. Ten budú obyvateľom Bratislavy rozdávať na verejnom podujatí 20. januára 2024 v Lamači. Mulč si budú môcť obyvatelia odniesť a využiť na svojich pozemkoch.

 

Kde nájdete najbližšiu ohrádku?

Na stránke www.olo.sk/stromceky nájdu obyvateľky a obyvatelia interaktívnu mapu, kde si vyhľadajú najbližšiu drevenú ohrádku, do ktorej môžu vložiť svoj odzdobený stromček.

Drevené ohrádky sú podľa OLO vyrobené z kalamitného dreva bratislavských Mestských lesov a používajú sa každý rok opakovane.

Odvoz vyzbieraných stromčekov prebieha od 4. januára do 16. februára 2024. Na prvé dva týždne zberu OLO posilní zvozy.

 

Zber bude prebiehať podľa nasledovného harmonogramu:

Pondelky – Staré Mesto  

Utorky – Ružinov, Podunajské Biskupice, Vrakuňa  

Stredy – Nové Mesto, Rača, Vajnory  

Štvrtky – Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Devín, Devínska N. Ves, Záhorská Bystrica  

Piatky – Petržalka, Jarovce, Rusovce, Čunovo 

Projekt zaviedlo hlavné mesto v roku 2021, prvé dve sezóny vznikal zo stromčekov kompost. Doteraz sa zhodnotilo približne 110-tisíc živých vianočných stromčekov v hmotnosti viac ako 600 ton.

Foto: OLO

 

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter