Aktuálne dianie 4. december 2018

OLO upozorňuje na prvých falošných smetiarov, objavili sa v Rači


Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) upozorňuje na falošných smetiarov, takzvaných vinšovníkov.

Oblečení sú vo falošných uniformách a od občanov si žiadajú peňažnú pozornosť.

V tomto roku sa v hlavnom meste objavili už začiatkom decembra v mestskej časti Rača. TASR informovala hovorkyňa OLO Beáta Humeniková.

Falošní smetiari sa už objavili na viacerých uliciach, naposledy boli videní na Stolárskej ulici.

Podľa firmy OLO je však dosť pravdepodobné, že sa v najbližších dňoch presunú aj do ďalších bratislavských lokalít. "Spoločnosť OLO sa od týchto aktivít aj osôb dištancuje.

Upozorňujeme, že naši zamestnanci majú takúto činnosť zakázanú a v žiadnom prípade od občanov nepýtajú peňažnú hotovosť ani iné dary," uviedla Humeniková.

Zamestnancov OLO môžu ľudia v bratislavských uliciach spoznať podľa sivo-oranžových uniforiem s logom firmy.

Tie sú zladené s farbou zberného vozidla a zároveň aj so samotným logom spoločnosti.

V prípade, že falošných smetiarov ľudia stretnú, OLO žiada, aby im nič nedávali a informovali o tom zákaznícke centrum spoločnosti telefonicky na 02/50110111 alebo emailom na podnety@olo.sk.

Verejnosť môže pomôcť identifikovať falošných smetiarov fotografiou, prípadne identifikáciou automobilu, ktorým sa priviezli.

Do ulíc Bratislavy vyráža od pondelka do soboty denne viac ako 50 posádok zberných vozidiel OLO, ktoré odvážajú od rodinných aj bytových domov zmesový i vytriedený odpad.

Zamestnanci OLO pracujú každý deň v roku, okrem nedele, Nového roka a Veľkonočného pondelka. Denne vykonajú okolo 9000 obslúh.

Kým za rok 2016 to bolo 3.747.733 obslúh, za rok 2017 to bolo až 3.849.364 obslúh. Každá posádka vyprázdni denne v priemere 300 a viac kontajnerov.

(TASR)
foto: OLO, fotomontáž:BK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter