Aktuálne dianie 7. september 2020

O fotogenické skvosty Bratislavy je vo svete veľký záujem


Obmedzené cestovanie, všade kontroly, množstvo meniacich sa opatrení, skrátka pre cestovný ruch totálna pohroma, a to na oboch stranách. Tak na strane poskytovateľov služieb, ale aj na strane návštevníkov, ktorí musia krotiť svoju túžbu spoznávať nové destinácie. Počet návštevníkov aj v Bratislave tento rok padne zrejme na historické minimá.

Ako to však v živote chodí, každá udalosť prináša nielen prehry, ale aj príležitosti. A hoci pri zrode myšlienky, o ktorej sme sa rozprávali s mladou Bratislavčankou, fotografkou a marketérkou Michaelou Tlapovou, nikto o súčasnej pandémii ani len nechyroval, dnes naberá jej projekt na atraktívnejšom význame, a to nielen v rámci Bratislavy, ale celosvetovo.

Tomu sa hovorí dokonalé načasovanie... Cestovný ruch sa v mnohých podobách taktiež presunul do online priestoru a ty si pripravená ponúknuť celému svetu tvoj projekt...

Ako sa to vezme. Určite by som bola radšej, keby sme fungovali v bežnom režime, ale do istej miery môžem súhlasiť, že z istého uhľa pohľadu to môže môjmu projektu aj pomôcť.

Veľmi zjednodušene, už pár rokov ukazuješ krásnu Bratislavu cez svoj fotoobjektív a umeleckú dušu. A práve toto spojenie v online priestore nadchýňa na Instagrame už takmer stotisíc ľudí. Čakala si také niečo?

Nič také som ani neplánovala, vzniklo to ako súčasť mojej ročníkovej práce ešte počas štúdia na vysokej škole. Pár fotiek o Bratislave na Instagram a žiadny ďalší plán. Avšak, tam sa to celé iba začalo.

Tvoj projekt "bratislava_" vyhľadávajú tak Bratislavčania, Slováci, ale najmä zahraniční zvedavci, ktorých láka Bratislava. Čím si ich tak zaujala, veď online priestor je preplnený miliónmi záberov nášho hlavného mesta.

Práve preto. Ľudia celkovo a už ani v online priestore, nechcú byť konzumenti kvantity a duplikátov. Snažím sa do každej fotografie dať niečo viac ako len dobrú kompozíciu. Bratislava je môj domov a poznám ju z každého uhla, snažím sa ju ukazovať v tom najlepšom svetle, ale samozrejme z môjho subjektívneho pohľadu. Moja tvorba vychádza z môjho vnútra a tak som spokojná s výsledkom. Myslím, že práve tá emócia, ktorú do toho dávam, je tým rozdielovým bodom medzi zaujme - splynie.

Ty chceš ale posunúť tento projekt ešte ďalej. Čo by to malo byť?

Už pred pandémiou som mala takmer hotovú ďalšiu fázu môjho projektu, ktorá ho vezme aj do offline svetu. Na pár mesiacov sa projekt zastavil, ale hádam už nič nezabráni, aby sme to do konca tohto roka spustili. Som v štádiu produkčných rokovaní o finálnej podobe.

Čo si pod tým môžeme predstaviť?

Veľmi v skratke, ideálny suvenír. Predstavte si, že ste v Bratislave prvý krát a neviete kam sa vybrať. Alebo že ste nestihli všetko prejsť a radi by ste si to pozreli. Prípadne ste tu niekedy boli a radi by ste si uchovali tie najkrajšie spomienky.  Po štvrté, radi by ste sem prišli, ale situácia to teraz nedovoľuje. A teraz si predstavte, že všetky tieto alternatívy vyriešite jedným produktom. Naviac s istotou, že bude obsahovať desiatky zaujímavých pohľadov na naše krásne mesto, prostredníctvom mojej fotografickej tvorby. Tá bola doteraz dostupná iba v online podobe a preto sa teším, že dostane aj hmatateľnú alternatívu s premysleným konceptom. Ak bude úspešná, v rozšírenej verzii sa projekt aj zdigitalizuje a posunie sa aj v rámci online svetu na iné platformy než len Instagram.

To znie naozaj veľmi atraktívne. Neuvažuješ aj  nad inými mestami?

Iste a nielen mestami. Ale nechcem predbiehať, najprv som zvedavá, ako svet zareaguje na túto "pozvánku" na netradičnú exkurziu po našom hlavnom meste.

 

(pk, foto zdroj Instagram bratislava_)

 

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter