Aktuálne dianie 14. december 2021

Novoročný ohňostroj v Bratislave NEBUDE ani tento rok


Mesto Bratislava nebude ani tento rok organizovať silvestrovské oslavy a ani tradičný novoročný ohňostroj odpálený z lode na Dunaji. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová. Zdôvodnila to aktuálnou nepriaznivou epidemiologickou situáciou v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

"Prvoradou úlohou mesta v tejto situácii je chrániť zdravie obyvateľov. Vítanie nového roka býva udalosťou, pri ktorej sa na rôznych miestach zhromažďuje veľký počet ľudí a mesto by takýto dav nemalo možnosti a kapacitu usmerniť podľa platných pravidiel COVID semaforu," spresnila Rajčanová.

S oslavami príchodu nového roka sa v rozpočte nepočítalo

Usporiadanie polnočného ohňostroja by si podľa magistrátu zároveň vyžiadalo vysoké náklady, ktoré by neboli vynaložené hospodárne. "Najmä vzhľadom na výdavky, ktoré už mesto utrpelo v súvislosti s pandémiou," podotkla hovorkyňa. Hlavné mesto pre dlhodobo pretrvávajúcu pandemickú situáciu preto v tomto roku ani v rozpočte nepočítalo s oslavami príchodu nového roka a ohňostrojom. Pre zhoršenie epidemiologickej situácie zrušila Bratislava aj tento rok vianočné trhy v centre mesta.

Rozlúčku so starým rokom a vítanie nového roka hlavné mesto neorganizovalo pre pandémiu nového koronavírusu ani minulý rok. Naposledy sa konali spoločné silvestrovské oslavy v centre na Hviezdoslavovom námestí a na Námestí Ľudovíta Štúra, ktoré vyvrcholili tradičným polnočným ohňostrojom na Dunaji so svetelnou hudobnou šou, na prelome rokov 2019 a 2020.

TASR,

foto: Facebook Bratislava - hlavné mesto

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter