Aktuálne dianie 10. máj 2024

Nové Mesto slávnostne otvorí park na Račianskom mýte


Zrekonštruovaný park na Račianskom mýte slúži jeho návštevníkov už niekoľko mesiacov, no slávnostného otvorenia sa dočká až v nedeľu 19. mája. Informovala o tom bratislavská mestská časť Nové Mesto. Obnovou prešli povrchy komunikácií, detské hracie prvky či mobiliár. Návštevníkov v zrekonštruovanom parku poteší pestrý program s dobročinným pozadím.

Pestrý program pre všetkých

Program organizátori vyskladali tak, aby si ho mohli vychutnať všetky vekové kategórie. Bratislavčania sa môžu tešiť na detský orchester, diskusné fórum, cirkusantské varieté, hudobné vystúpenia či športové aktivity. Predstaví sa aj vietnamská a ukrajinská komunita. Program sa začne o 10:00 hod. a potrvá až do večerných hodín. Uzavrie ho vystúpenie kapely Vrbovskí víťazi.

Dobročinné pozadie

Súčasťou programu na „Račku“ bude podľa mestskej časti aj sociálny podnik Drevenô koliesko. Ten pripraví so svojimi zamestnancami tvorivú dielňu. „Sociálny podnik Drevenô koliesko zamestnáva ľudí v ťažkej životnej situácii, aby im pomohlo postaviť sa na nohy. V rámci programu na Račku im chceme poskytnúť príležitosť zapojiť sa do diania a získať podporu od druhých. Životná situácia pre jednorodičovské rodiny či seniorov je často náročná, považovali sme za dôležité podať im pomocnú ruku aj týmto spôsobom,“ vysvetľuje Adriana Rabatinová, vedúca Oddelenia kultúry, športu a voľného času miestneho úradu.

Program slávnostného otvorenia parku nájdete priložené v nasledovnom odkaze.

bak

Foto: Bratislava -Nové Mesto

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter