Aktuálne dianie 17. máj 2024

Nemocnica na Rázsochách či v Ružinove?


Pokojne môžeme skonštatovať, že už desaťročia štát nedokáže povedať, čo bude s významným, verejnosti niekoľkými vládami sľubovaným, projektom nemocnice na Rázsochách. Niektorí politici chceli výstavbu na tomto mieste začať do dvoch mesiacov, iní zvažovali kúpu novej nemocnice na Boroch, no analytici upozorňovali na to, že si nevieme poradiť ani s víziou smerovania nášho zdravotníctva, o projekte univerzitnej nemocnice nehovoriac.

 

Začiatkom mája prišiel denník SME s informáciami o úplne inej alternatíve. Politickí zástupcovia zrejme rozhodujú o nevybudovaní novej univerzitnej nemocnice v lokalite na Rázsochách. Namiesto toho sa podľa denníka hovorí o rekonštrukcii a dobudovaní nemocnice Ružinov.

 

Starosta myšlienku privítal

To, že táto myšlienka nie je úplne nová, potvrdil na sociálnej sieti aj starosta Ružinova Martin Chren. Myšlienke sa potešil. „Mať vo svojej štvrti najmodernejšiu a vynovenú univerzitnú nemocnicu s dobrou dopravnou dostupnosťou a s električkovým pripojením je určite veľká vec a výhoda. Význam takejto nemocnice samozrejme ďaleko prekračuje hranice regiónu, no na druhej strane, ak sa nebodaj niečo stane, sú to práve Ružinovčania, ktorí by mali do najlepšieho zdravotníckeho zariadenia s urgentom a pohotovosťou na Slovensku najbližšie,“ uviedol starosta.

 

V ďalšom slede dodáva, že napriek špičkovým odborníkom, nie je nemocnica v Ružinove v najlepšom stave a žiada si modernizáciu. „Nemocnica by mala kvalitných lekárov lákať a pre pacientov byť čo najpohodlnejšia, a tá naša ružinovská si už “refresh” žiada,“ skonštatoval starosta. Na jej rekonštrukciu už existuje projekt.

 

Stretnutie s ministerkou

Chren potvrdil, že sa pred pár týždňami stretol s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Dolinkovou. Tá ho mala informovať o tom, že rekonštrukcia a dostavba Ružinovskej nemocnice je jednou z vážnych alternatív. No konkrétny plán mu predstavený nebol.

 

Ministerka Dolinková mala vláde predstaviť projekt novej nemocnice v Bratislave už tento týždeň. Jej ďalšie kroky v zdravotníctve sledujeme a prinesieme v nasledovnom vydaní novín.

(jp)

Foto: Facebook Martin Chren

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter