Aktuálne dianie 3. máj 2022

Nemocnica BORY má od mája nového generálneho riaditeľa


Generálnym riaditeľom Nemocnice Bory sa stal Ľuboš Lopatka. Bratislavský kuriér o tom informoval hovorca siete nemocníc ProCare a Svet zdravia Tomáš Kráľ. Lopatka sa do nemocničnej skupiny Penta Hospitals vrátil po piatich rokoch. Nová koncová nemocnica na bratislavských Boroch plánuje spustiť svoju prevádzku v marci budúceho roka.

Prioritou je integrácia novej nemocnice do celonárodnej siete nemocníc

Aktuálne je stavba nemocnice dokončená na 80 % a v plnom prúde sú personálne výbery ľudí na rôzne pozície. „Naplno rozbiehame personálne výbery ľudí, vyvíjajú sa nové IT systémy a pripravuje inštalácia veľkej medicínskej techniky. Počas troch mesiacov sa do nemocnice predregistrovalo vyše 35-tisíc pacientov. Som obklopený špičkovým tímom ľudí, ktorých spája jeden cieľ, a to uviesť do prevádzky najlepšiu nemocnicu na Slovensku. Mojou osobnou prioritou je navyše pripraviť integráciu novej koncovej nemocnice do celonárodnej siete nemocníc. Som presvedčený, že z tejto nemocnice má okrem desiatok tisícov pacientov vyťažiť celý zdravotnícky sektor vrátane vzdelávania,“ uviedol Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ Nemocnice Bory. 

Ľuboš Lopatka vyštudoval Strojnícku fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Od roku 1998 do roku 2010 zastával vedúce pozície vo viacerých nadnárodných papierenských spoločnostiach. V rokoch 2010 až 2012 bol generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne. Následne v rokoch 2013 až 2017 pôsobil ako generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia. Neskôr viedol Výskumný ústav zváračský. Od mája 2020 pôsobil ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva štátnej spoločnosti MH Manažment. V roku 2012 získal v ankete Trendu TOP ocenenie manažér roka.

1400 zamestnancov, 400 lôžok a  35-tisíc hospitalizácií ročne

Nová koncová Nemocnica Bory bude mať viac ako 30 medicínskych špecializácií, šesť komplexných multidisciplinárnych programov, 1400 zamestnancov, 400 lôžok a plánuje uskutočniť 35-tisíc hospitalizácií ročne. Zdravotnú starostlivosť bude poskytovať v podmienkach verejného zdravotného poistenia bez doplatkov. Pacienti sa môžu už dnes do nej predregistrovať. Celková investícia predstavuje 240 miliónov eur.

bak

foto: Penta Hospitals

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter