Aktuálne dianie 4. máj 2020

Na OS Bratislava I pre koronavírus zrušili 30 rozvodových konaní


Podobne ako na iných bratislavských súdoch, aj na Okresnom súde (OS) Bratislava I sa rušili v časoch nového koronavírusu nielen trestné pojednávania, ale i rozvodové konania a konania o úprave práv a povinností k maloletým deťom.

"V predmetných konaniach týkajúcich sa rozhodovania o maloletých bolo v čase súvisiacom s ohrozením šírenia nákazy COVID-19 rozhodované predovšetkým v podaných neodkladných opatreniach v zmysle príslušných zákonných predpisov.

Čo sa týka pojednávaní v konaniach o rozvodoch, tie boli v období marec - apríl v zmysle príslušného zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 a v justícii zrušené.

Išlo približne o 30 vytýčených pojednávaní," uviedol pre TASR predseda OS Bratislava I Ján Golian.

Desiatky takýchto konaní zrušili v uvedenom období aj na ďalších bratislavských okresných súdoch.

Vzhľadom na bezpečnostné opatrenia v marci bolo zrušených 16 pojednávaní v konaniach o rozvod manželstva a v apríli 18 pojednávaní napríklad na OS Bratislava II. TASR o tom informovala predsedníčka tohto nižšieho bratislavského súdu Nora Vladová.

Ako dodala, v uvedenom počte sú zahrnuté aj samostatné rozvodové konania, aj konania o rozvod, s ktorým je spojené konanie o úprave práv a povinností k maloletým deťom.

Vysvetlila, že nie je v technických možnostiach takéto pojednávania uskutočňovať prostredníctvom telemosta, keďže súd je vybavený jedným technickým zariadením, ktoré je využívané podľa rozpisu v trestných konaniach, kde je nutné sa vždy prispôsobovať ostatným súdom.

Do konca apríla v čase nového koronavírusu bolo zase na OS Bratislava IV zrušených napríklad 11 takýchto pojednávaní.

(TASR)
Foto: Archív Br. kuriér
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter