Aktuálne dianie 7. september 2018

Na Obchodnej ulici došlo nadránom k fyzickému napadnutiu muža


Hliadky Policajného zboru  vykonávali v priebehu dnešnej noci hliadkovú službu v uliciach Starého mesta, pričom v čase krátko po 03:15 h boli na základe oznámenia o fyzickom konflikte viacerých osôb vyslané na Obchodnú ulicu.

Po príchode na miesto policajti zistili, že v blízkosti jednej z prevádzok  s rýchlym občerstvením mali  dvaja neznámi muži pristúpiť k poškodenému 20-ročnému mužovi a následne ho fyzicky napadnúť.

Po fyzickom ataku muži utiekli na neznáme miesto. Nakoľko svedkovia tohto incidentu pohotovo zareagovali a ihneď oznámili na linke 158 tento incident, hliadky PZ sa v krátkom čase po prijatí oznámenia na miesto dostavili.

Na základe opisu začali policajti prehľadávať okolie a následne boli na osobnej osobe obmedzení dvaja muži vo veku 20 rokov a 21rokov.

Policajti ich eskortovali kvôli podozrenia zo spáchania trestného činu výtržníctva na príslušné oddelenie Policajného zboru, za účelom vykonania ďalších potrebných úkonov.

Trestno-právna zodpovednosť mužov je v súčasnej dobe predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Muž ktorý utrpel fyzickým napadnutím zranenia bol prevezený privolanou RZP  k ošetreniu do jednej z nemocníc.

Okolnosťami tohto prípadu sa v súčasne dobe zaoberá príslušný útvar Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I.

Vďaka pohotovej reakcii občanov, ktorým nebolo ľahostajné nočné protiprávne konanie dvoch mužov na Obchodnej ulici a zavolali na linku 158,  hliadky PZ v krátkom čase podozrivých zadržali a obmedzili na osobnej slobode.

V priebehu dnešnej noci sa opäť potvrdila skutočnosť, že pri každom páchaní protiprávneho konania je rýchla a bezodkladná reakcia občanov pre políciu veľkým prínosom. 

Zvyšuje sa ňou pravdepodobnosť zadržania páchateľa a objasnenia skutku v porovnaní s prípadmi, keď sa skutky oznamujú s väčším časovým odstupom po čine.

(red, pz)

Ilustr. Foto: BK-archív

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter