Aktuálne dianie 10. február 2021

Na neodhrnuté komunikácie môže verejnosť upozorniť magistrát emailom či telefonicky


V Bratislave začalo výrazne snežiť. Primátor hlavného mesta Matúš Vallo deklaruje, že s preventívnym posypom ciest, chodníkov, mostov i lávok už začali od skorého rána.
"Dispečing vydal pokyn na likvidačný posyp od 09.00 h na komunikácie a od 10.00 h na chodníky. Na kritické kopcovité úseky sú nasadené dodatočné sypače a pripravený aj inertný posyp, ktorý síce sneh netopí, ale najmä pre vozidlá MHD zlepšuje trakciu, aj keď sa na ceste už vytvára vrstva snehu," uviedol Vallo na sociálnej sieti.

Priorita je zjazdnosť ciest, schodnosť chodníkov

V prípade pretrvávajúceho výdatného sneženia je podľa primátora prirodzené, že posypový materiál už nestíha topiť sneh a na cestách sa začne tvoriť vrstva snehu. "V tejto situácii je prioritou odhŕňanie, aby sme naďalej zabezpečili zjazdnosť ciest. Rovnako je prirodzené, že aj chodníky dostanú snehovú prikrývku, cez ktorú sa následne po ukončení sneženia snažíme čo najrýchlejšie odhrnúť koridory pre chodcov," priblížil. Prioritou zimnej údržby podľa neho nie je a ani nemôže byť suchý povrch, ale udržiavanie zjazdnosti ciest, schodnosti chodníkov, a čo najrýchlejšie odhrnutie chodníkov po ukončení sneženia.

Neprejazdné komunikácie môže verejnosť nahlásiť

Na neodhrnuté či neprejazdné komunikácie v Bratislave môže verejnosť upozorniť magistrát aj prostredníctvom "horúcej" linky na čísle +421 259 356 777 alebo mailom na zima@bratislava.sk. Avizuje to bratislavská samospráva na webe odhrnieme.to, ktorý informuje o zimnej údržbe v hlavnom meste. Linka funguje vždy pri mimoriadne nepriaznivých poveternostných podmienkach ako sneh či ľad, spravidla medzi 7.00 h a 19.00 h. Keď je linka zimnej údržby mimo prevádzky, môže verejnosť svoje podnety posielať mailom na dispecing@bratislava.sk.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal do štvrtka (11. 2.) 02.00 h pre Bratislavu výstrahu pred snežením. Najmä vo vyššie položených lokalitách mesta očakávajú meteorológovia výskyt sneženia, pri ktorom napadne od päť do desať centimetrov snehu.

TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter