Aktuálne dianie 13. október 2021

Na magistráte realizujú audity prístupnosti a bezbariérových riešení


V súčasnosti sa do všetkých verejných budov mesta Bratislava nedostane každý. Ide napríklad o ľudí s pohybovým, zrakovým či sluchovým znevýhodnením.

Cieľom je zlepšiť prístupnosť a bezbariérovosť priestorov pre verejnosť aj zamestsnancov

Konštatuje to bratislavský magistrát s tým, že si to uvedomuje a musí nedostatky odstrániť. V spolupráci s CEDA - Výskumným a školiacim centrom bezbariérového navrhovania pri Fakulte architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave preto spustil audity prístupnosti či bezbariérových riešení na magistráte.

"Pozreli sme sa na šírku dverí a chodieb, spôsoby prekonávania výškových rozdielov, sklon rámp pre ľudí s pohybovým znevýhodnením, prítomnosť indukčných slučiek pre ľudí so sluchovým znevýhodnením, prirodzených i umelých vodiacich línií, dostatočnosť kontrastov pre ľudí so zrakovým znevýhodnením, ale i na mnohé iné parametre," spresnilo mesto na sociálnej sieti.

Audit má trvať niekoľko týždňov

Zamerať sa chce na priestory určené pre širokú verejnosť tak, aby sa v nich návštevníci cítili príjemne a bezpečne. "A aby si obyvatelia mesta so znevýhodnením vybavili všetko čo potrebujú bez odkázanosti na pomoc iných," podotkol magistrát. Zameriava sa aj na svoje kancelárie, aby mohol prijímať nových pracovníkov s akýmkoľvek druhom znevýhodnenia.

Audity prístupnosti majú trvať niekoľko nasledujúcich týždňov. Hlavné mesto deklaruje, že odporúčania odborníkov budú súčasťou požiadaviek pri plánovanej rekonštrukcii jeho priestorov.

TASR, foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter