Aktuálne dianie 28. december 2022

Na Hviezdoslavovom námestí bude spoločné odpočítavanie roka 2022


Pred historickou budovou Slovenského národného divadla v Bratislave bude nadrozmerná svetelná časomiera odpočítavať záverečné minúty roka 2022. Pre návštevníkov bude v sobotu (31. 12.) večer na Hviezdoslavovom námestí pripravený aj sprievodný program.

"Rozlúčkou so starým rokom bude návštevníkov sprevádzať moderátor Ján Gordulič, atmosféru bude hudobne dotvárať DJ, zaznie Straussov valčík a súčasťou programu bude aj koncoročný príhovor primátora Bratislavy Matúša Valla," priblížilo mesto s tým, že program sa začne v sobotu od 21.00 h.

 Ako ďalej mesto uviedlo, počas silvestrovskej noci bude od 23.15 do 1.00 h dopravná uzávera a odstávka električkovej dopravy v úseku Jesenského – Námestie Ľudovíta Štúra. "Linka číslo 1 bude odklonená smerom na Šafárikovo námestie cez tunel a nábrežie. Nočné linky budú v čase medzi 23.30 a 1.30 h premávať v skrátenom intervale každých 30 minút. Odvoz návštevníkov silvestrovských osláv bude v prípade potreby operatívne posilnený aj mimoriadnymi linkami," uviedlo mesto.

Polnočný ohňostroj tento rok hlavné mesto neorganizuje. "Profesionálny ohňostroj však pripravuje Úrad vlády SR. Odpaľovaný bude z priestoru Bratislavského hradu, pri príležitosti 30. výročia samostatnej Slovenskej republiky," dodáva mesto.

 (TASR, ilustr. foto TASR)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter