Aktuálne dianie 28. november 2023

Muž chcel v Bratislave vykradnúť škôlku


Bratislavskí policajti zasahovali  z piatka na sobotu v materskej škole na Stálicovej ulici. "Na mieste bolna osobnej slobode zadržaný 46-ročný muž, ktorý bol následne eskortovaný na policajnéoddelenie. Tam mu poverený policajt Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II vzniesolobvinenie z trestného činu krádeže v štádiu pokusu 46-ročnému Štefanovi D. z Bratislavy," informoval Michal Szeiff hovorca Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave.

Podľa doterajších informácií polície mal obvinený muž rozbiť sklenenú výplň na vstupnýchdverách do priestorov materskej škôlky a vojsť do jej vnútorných priestorov.  Počas krádeže bol políciou „vyrušený“. Tá ho následne pri úteku aj zadržala.

"Poškodením viacerých sklenených dverí v objekte škôlky bola spôsobená škodav celkovej výške cca. 250 ,- Eur. Následným preverovaním bolo zistené, že obvinený už bol v posledných 24 mesiacoch odsúdený Okresným súdom v Bratislave za spáchanie trestného činu krádeže a súčasne bol za toto obdobie postihnutý zo spáchania priestupku proti majetku," informoval Szeiff. Vec sa podľa krajskej polície realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní. V prípade preukázania viny  hrozí v zmysle zákona obvinenému trest odňatia slobody až na tri roky.

bak, KR PZ v BA

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter