Aktuálne dianie 2. marec 2018

Mestská spoločnosť OLO v piatok predčasne ukončila odvoz odpadu


Vzhľadom k zhoršujúcim sa poveternostným podmienkam bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) a.s. v piatok predčasne ukončila odvoz odpadu v hlavnom meste.

Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti OLO Beáta Humeniková.

"Vo väčšine bratislavských lokalít bol vykonaný zber a odvoz zmesového komunálneho odpadu. Nezrealizované sú prevažne opakované odvozy triedeného odpadu, ktoré naše zberné vozidlá vykonajú akonáhle nám to poveternostné podmienky umožnia," uviedla hovorkyňa.

OLO zároveň žiada správcov nehnuteľností, aby zabezpečili sprístupnenie stanovišťa zberných nádob za účelom ich vyprázdnenia alebo zabezpečili premiestnenie zbernej nádoby v deň odvozu na miesto dostupné zvozovej technike.

Podľa slov Humenikovej častým problémom, najmä v tomto zimnom období, sú totiž neupravené stanovištia zberných nádob.

"Z niektorých stanovíšť nie je odhrnutý sneh, ktorý je zároveň zamrznutý a tak naši zamestnanci nemôžu manipulovať so zbernými nádobami.

Zberná nádoba naplnená odpadom v deň odvozu váži viac ako 120 kilogramov a manipulácia s ňou nie je jednoduchá ani v bežných a priaznivých podmienkach," objasnila.

V prípade, že sa na stanovišti nachádza sneh alebo ľad, s nádobou je problematické manipulovať a hrozí nielen poškodenie samotnej nádoby, ale tiež úraz zamestnancov.

(TASR)
foto: olo
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter