Aktuálne dianie 9. jún 2022

Mesto rieši zatápanie podjazdu na Gagarinovej. Vyhneme sa mu v budúcnosti?


Mesto Bratislava spoločne s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou (BVS) podľa primátora Matúša Valla rieši situáciu na Gagarinovej, kde po intenzívnych zrážkach často zatápa podjazd. Naposledy sa tak stalo tento týždeň.

Kanalizačné vpusty sa podľa primátora čistia pravidelne, vytvoril sa aj systém na odčerpávanie

"Kanalizačné vpusty v území pravidelne čistíme. Vytvorili sme systém, ktorý obsahuje štyri čerpadlá v dvoch šachtách, aby v prípade potreby odčerpávali vodu z týchto miest. Tieto čerpadlá sa aktivujú vždy pri zvýšenej hladine vody v kanalizácii a pri bežných zrážkach tento systém postačuje," uviedol na sociálnej sieti Vallo.

Mesto podľa jeho slov tiež zakúpilo dve čerpadlá a hadice na riešenie havarijných situácií, ku ktorým na tomto mieste pri prívalových dažďoch dochádza a ktoré vytláčajú vodu na povrch komunikácie. Deklaruje, že sa dispečeri podľa predpovede počasia pripravovali aj v uplynulých dňoch a čerpadlá išli naplno.

BVS zároveň spoločne preveruje aj možné nepovolené napojenia na kanalizáciu

"Bohužiaľ, vzhľadom na mimoriadnu intenzitu zrážok, keď podľa odhadov napršalo toľko, čo bežne počas celého mesiaca, existujúce riešenie s čerpadlami nestačilo," poznamenal primátor s tým, že zabezpečenie tohto územia aj pred takýmito intenzívnymi zrážkami si vyžaduje komplexnejšie riešenie.
"S BVS rokujeme, aby sme sa týmto vytápaniam komunikácie do budúcna vyhli, sú však finančne a aj časovo náročné," priznal Vallo. BVS zároveň spoločne s miestnym úradom preveruje možné nepovolené napojenia priľahlých novostavieb na kanalizáciu.

Intenzívne nočné dažde spôsobili v pondelok (6. 6.) ráno komplikácie na cestách v hlavnom meste. Zaplavený a neprejazdný bol aj podjazd na Gagarinovej. Dopravní policajti úsek v oboch smeroch uzatvorili a dopravu odkláňali na okolité ulice.

TASR, foto: Polícia SR - Bratislavský kraj

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter