Aktuálne dianie 15. máj 2020

Mesto pokračuje vo výberových konaniach, no s vylúčením verejnosti


Bratislavský magistrát informuje, že po prestávke vynútenej epidemickou situáciou spôsobenou šírením nebezpečného vírusu COVID-19, vedenie hlavného mesta opäť pokračuje v pozastavených výberových procesoch na vedúce pozície mestských organizácii.

V utorok 19. mája  2020 sa uskutoční výberové konanie na pozíciu riaditeľa/ky Mestskej knižnice a v piatok 22.5. 2020 na pozíciu riaditeľa/ky Múzea mesta Bratislavy. V oboch prípadoch bude od 12:00 zabezpečený Live stream verejnej časti vypočutia kandidátov na webovej stránke https://bratislava.sk/sk/vyberove-konania-clenov-predstavenstiev-mestskych-podnikov-a-organizacii a tiež na youtube kanáli zastupiteľstvo sk.

Každý kandidát má na svoju prezentáciu priestor 15 minút. Rovnako 15 minút je vyhradených na otázky výberovej komisie a 15 minút na otázky verejnosti vrátane pozorovateľov spomedzi poslancov Mestského zastupiteľstva. Fyzická účasť verejnosti vzhľadom na epidemickú situáciu nie je možná. Otázky môže klásť prostredníctvom služby sli.do pod hashtagom #kniznica, resp. #muzeum.

Zoznam členov výberových komisií, životopisy uchádzačov aj ich prezentácie sa nachádzajú na webstránke mesta v časti Výberové konania vždy 7 dní pred vypočutím.

Aktuálne trvá zverejnenie inzerátov a lehota na podávanie žiadostí o zaradenie do výberového konania na ďalšie dve pozície v pôsobnosti mesta. Do 19.5. 2020 je možné sa prihlásiť do výberu na pozíciu riaditeľa/ky Mestského ústavu ochrany pamiatok a do výberového konania na pozíciu náčelník/čka Mestskej polície je možné sa prihlásiť do 1.6.2020.

Bratislavský magistrát sme sa spýtali, na základe čoho vylúčil verejnosť z výberových konaní. Mesto odpovedalo, že aktuálne stále platí rozhodnutie hlavného hygienika o zákaze zhromažďovania sa. Jeho úplné znenie si môžete prečítať na linku: http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4132:covid-19-zavery-z-rokovania-vlady-sr-a-ustredneho-krizoveho-tabu-sr-povinnos-nosenia-ruok-na-verejnosti-zatvorenie-obchodov-v-nedeu-vyleneny-nakupny-as-pre-seniorov-otvorenie-vybranych-prevadzok-v-obchodnych-domoch-karantenne-opatrenia-a-pod&catid=250:koronavirus-2019-ncov&Itemid=153)
„V záujme zachovania bezpečnosti a prevencie pred šírením stále prítomného korona vírusu sa snažíme koncentrovať na jednom mieste čo najmenej ľudí v prípadoch, kde je to možné. V súvislosti s verejnými vypočúvaniami sme technickým riešením zabezpečili, že verejnosť nepríde o možnosť sledovať vypočúvanie ani klásť otázky,“ uviedlo mesto.

(red, rl)

Foto: Archív Br. kuriér

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter