Aktuálne dianie 19. november 2021

Magistrát kúpi byt za takmer 200-tisíc, proti bola jedine starostka Starého Mesta


Na štvrtkovom mestskom zastupiteľstve poslanci podporili predložený návrh mesta na kúpu 2-izb. byt za necelých 195-tisíc eur, aby sa tým čiastočne riešila otázka nájomného bývania. V rámci riešenia nájomného bývania sa mesto najprv začiatkom novembra rozhodlo zrealizovať výzvu, aby trh ponúkol dostupné nehnuteľnosti. Konkrétne v mestskej časti Bratislava-Staré Mesto vypísal magistrát maximálnu cenu na 200-tisíc eur.

Do súťaže sa prihlásila jedna realitná kancelária, ktorá ponúkla byt na Pražskej ulici, ktorý je už dlhšie na realitnom trhu. Jedným z dôvodov môže byť aj to, že ide o byt na prízemí na jednej z najfrekventovanejšej ulici v meste. Za 2-izb. byt si pýtala realitná kancelária komerčnú cenu 195.000 eur.

K návrhu sa vyjadrilo viacero poslancov, ktorí sa názorovo nezhodli. Jedna skupina tvrdila, že ide o nekoncepčné riešenie, a že to absolútne nerieši situáciu nájomného bývania – kúpiť komerčný byt za 195.000 eur a nasťahovať tam jedného zo stoviek žiadateľov. Navyše, najmä v Starom Meste je viacero priestorov, ktoré by mohli prejsť rekonštrukciou a prispieť k situácii väčšou kapacitou, ako len dvoma izbami.

Za návrh sa v diskusii postavili napríklad Rastislav Tešovič, Katarína Augustinič, Jakub Vallo, Igor Polakovič, či námestníčka Tatiana Kratochvílová. Ako uviedla Lucia Štasselová, vyše 500 ľudí čaká na náhradné byty a je dobré, že sa aspoň niečo rieši. Diskusiu uzavrel primátor Matúš Vallo:“ Často sa mi stáva, že ma pred magistrátom čakajú ľudia, ktorí chcú bývať. Je cynické hovoriť, že jeden byt nič nerieši,“ zhrnul primátor.

V samotnom hlasovaní bola proti jedine starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová, ktorá apelovala na koncepčnejšie riešenia. 

 

(bak, foto BK)

1 komentár
ODPOVEDAŤ JUPA | 29. 11. 2021, 14:08

Komu ho tak asi dajú?

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter