Aktuálne dianie 17. júl 2017

LETO V BRATISLAVE – vyberte si z množstva vybraných kultúrnych, spoločenských a zábavných podujatí v hlavnom meste počas leta 2017


Hlavné mesto

Letné Shakespearovské Slávnosti Vás aj tento rok pozývajú na Bratislavský hrad.

Čaká Vás 26 predstavení, premiérovo bude uvedená inscenácia Komédia Omylov v réžii Romana Poláka a derniérovo sa môžete tešiť na inscenáciu o vášni Othello v réžii Michala Vajdičku.

17. ročník festivalu privíta aj dve české predstavenia: Rómeo a Júlia z LSS Praha a Skutr a Hamlet z divadla v Ostrave. Na programe Letných shakespearovských slávnosti 2017 budú tri premiérové inscenácie.


Hamlet / Réžia: Janka Ryšánek Schmidtová
LSS Ostrava
Termíny predstavení: 19. - 20. júla 2017, o 20.30 h
Miesto: Bratislavský hrad, Bratislava
Vstup do hľadiska o 20.00 hodine
Tu si môžete zakúpiť vstupenky

Rómeo a Júlia / Réžia: Skutr ( Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka)
Termíny predstavení: 22. - 25. júla 2017, o 20.30 h
Miesto: Bratislavský hrad, Bratislava
Vstup do hľadiska o 20.00 hodine
Othello / Réžia: Michal Vajdička
Termíny predstavení: 27. júla – 1.august 2017, o 20.30 h
Miesto: Bratislavský hrad

Začiatky predstavenia o 20:30 hod. Vstup do hľadiska od 20:00 hodiny.

Doporučujeme teplé oblečenie, deky organizátor nezaručuje ani nie sú v cene vstupenky.

Letné shakespearovské slávnosti sú najväčším a najstarším divadelným festivalom svojho druhu na Slovensku.

Festival sa po prvý krát konal v Bratislave v roku 2001. Festival už po 17- krát prinesie mestu Bratislava neštandartné divadelné predstaveniapočas uhorkovej sezóny divadelných prázdnin kamenných divadiel.

Letné shakespearovské slávnosti sú tiež sviatkom česko-slovenského divadelného a kultúrneho porozumenia a veľkým sviatkom konkrétnych hereckých, scénografických a režijných výkonov.

VIVA MUSICA! 2017:

21.07., 20:00, Veľký evanjelický kostol

IVA BITTOVÁ & MUCHA QUARTET

Bartók, Janáček & Suchoň: Slovenské spevy

Po piatich rokoch sa na festival Viva Musica! vracia fenomenálna moravská speváčka a huslistka Iva Bittová s pozoruhodným projektom Slovenské spevy v spolupráci s vynikajúcim slovenským sláčikovým kvartetom Mucha Quartet.

Projekt Slovenské spevy tvorí výber nápevov z bohatej zbierky slovenských ľudových piesní významného hudobného skladateľa a etnomuzikológa Bélu Bartóka, ktorý zostavil a pre Ivu Bittovú upravil renomovaný slovenský skladateľ Vladimír Godár, s ktorým ju spája dlhoročná spolupráca.

Výber piesní je veľmi pestrý ako po náladovej, tak po rozsahovej stránke; v diele sa spája živelnosť ľudovej hudby s nevšedným interpretačným podaním Ivy Bittovej a sláčikového kvarteta.

Upravené verzie piesní vyšli v roku 2016 aj na rovnomennom CD albume. 

Na koncerte v rámci Viva Musica! festivalu zaznejú Slovenské spevy doplnené aj o diela z tvorby Eugena Suchoňa a Leoša Janáčka.

4.8.2017, 20:00, Istropolis:

ZEM SPIEVA

Uvedenie slávnej filmovej poémy Karola Plicku v sprievode symfonického orchestra

Film Zem spieva je prvým slovenským celovečerným zvukovým filmom, ktorý vznikol v roku 1933 na podnet Matice slovenskej za priamej podpory vtedajšieho prezidenta republiky Tomáša Garrigua Masaryka.

Autorom námetu a režisérom filmu je Karol Plicka, často označovaný za jedného z najzásadnejších tvorcov našej kultúrnej histórie, ktorý si v roku 1968 vyslúžil titul Národný umelec.

Približne hodinový dokument unikátnym spôsobom zachytáva slovenské ľudové zvyky, ako sa odrážali v piesňach a tancoch, v obyčajoch, v detských popevkoch i v hrách.

Je to umelecky komponovaný záznam ľudových tradícii, hier, obradov, tancov a slávností v čase od skorej jari do neskorej jesene na Slovensku v 30. rokoch 20. storočia.

Filmový materiál sa stal podkladom pre vytvorenie hudby, ktorej autorom bol český hudobný skladateľ a dirigent František Škvor.

Film obsahuje aj poetické medzititulky z pera básnika Jána Smreka.

Vo svojej dobe sa film u domáceho publika nestretol s takým ohlasom, aký by si zaslúžil; jeho kvality však boli už vtedy ocenené v zahraničí – za najlepšiu réžiu získal v roku 1934 ocenenie Zlatý pohár na druhom ročníku medzinárodného Biennale v talianskych Benátkach.

Originálny negatív filmu zhorel pri požiari zlínskych filmových ateliérov v roku 1944.

Zo zachovanej nekompletnej pozitívnej kópie boli v roku 1945 vyrobené dva double negatívy, v roku 1983 bol nahraný nový záznam pôvodnej hudby a do filmu bol zaradený pôvodný úvod so zábermi Prahy.

Práve táto inovovaná verzia, označovaná ako „Zem spieva 1983“ , bude v rámci festivalu Viva Musica! uvedená so živým sprievodom Orchestra a zboru Viva Musica! pod taktovkou Martina Leginusa.

11.08.2017, 20:00, Stará tržnica:

VIVALDI RECOMPOSED BY MAX RICHTER

Mari Samuelsen, husle & Orchester Viva Musica!

Britsko-nemecký hudobný skladateľ Max Richter patrí k významným predstaviteľom súčasnej hudby.

Vo svojej tvorbe spája vplyvy klasickej hudby a minimalizmu s prvkami elektronickej, alternatívnej populárnej hudby či nových médií.

Jeho dielo je rozsiahle a okrem klasických foriem zahŕňa tiež scénickú a filmovú hudbu, hudbu k rôznym súčasným performance či multimediálnym inštaláciám.

Dielo „Recomposed by Max Richter: Vivaldi – Štyri ročné obdobia“ predstavuje kompletnú „rekompozíciu“ Vivaldiho Štyroch ročných období. Richter pracuje s pôvodným hudobným materiálom, ktorý ďalej spracováva s uplatnením jemu blízkych súčasných kompozičných techník.

Dielo malo premiéru v roku 2012 v Londýne a jeho nahrávka bodovala v rámci iTunes Classical Chart v Anglicku, Nemecku i v USA.

Vivaldi Recomposed by Max Richter zaznie v slovenskej premiére v interpretácii nórskej husľovej virtuózky Mari Samuelsen, ktorá patrí k najvýraznejším umeleckým zjavom svojej generácie.

Jej nahrávka Vivaldiho Štyroch ročných období s Trondheim Soloists má na YouTube takmer 16 miliónov videní!

Mari pravidelne koncertuje so svojím bratom, violončelistom Hakonom Samuelsenom, s ktorým zároveň pôsobí ako umelecká riaditeľka projektu Yellow Lounge Norway, nočného klubu zameraného na prezentáciu klasickej hudby v Oslo.

V roku 2014 spoločne vo svetovej premiére uviedli dielo Pas de Deux – dvojkoncert pre husle a violončelo oskarového amerického skladateľa Jamesa Hornera (autora hudby k filmom ako Titanic či Avatar) v sprievode Royal Liverpool Philharmonic Orchestra pod taktovkou V. Petrenka.

Dielo napísané špeciálne pre duo Samuelsens zaznelo v lete 2016 aj v rámci spektakulárneho koncertu v kalifornskom Hollywood Bowl v sprievode Los Angeles Philharmonic a vyšlo tiež na ich úspešnom debutovom albume.

Mari Samuel sen koncertovala na prestížnych svetových pódiách ako Carnegie Hall, Théâtre des Champs-Elysées v Paríži, v berlínskom Konzerthause, v pražskej Smetanovej sieni, v Concertgebouw v Amsterdame, v Moskve, v Zürichu atď.

Hrá na husliach G. B. Gudagnini z roku 1777. V rámci koncertu na festivale Viva Musica! uvedie v sprievode Orchestra Viva Musica! okrem diela Vivaldi Recomposed by Max Richter aj diela z tvorby estónskeho skladateľa Arvo Pärta a výber z tvorby súčasných nórských skladateľov pod názvom Nordic Noir.

20.8., 20:00 hod., Reduta:

SARAH CHANG & MUCHA QUARTET

Antonio Vivaldi: Štyri ročné obdobia

Svetoznáma americká huslistka Sarah Chang debutovala ako 8-ročná koncertom s Newyorskou filharmóniou, neskôr ako sólistka spolupracovala s Berlínskou filharmóniou, Viedenskou filharmóniou, Chicago Symphony, Boston Symphony, Pittsburgh Symphony Orchestra, Los Angeles Philharmonic, San Francisco Symphony Orchestra,

NHK Symphony Orchestra Tokyo a mnohými ďalšími svetovými orchestrami; pod taktovkou takých dirigentských osobností ako M. Jansons, D. Barenboim, B. Haitink, J. Levine, L. Maazel, Z. Mehta, R. Muti, Sir S. Rattle, G. Dudamel, V. Gergiev, E.-P. Salonen či J. Williams.

Je držiteľkou viacerých prestížnych ocenení ako Gramophone Magazine Young Artist of the Year či Avery Fisher Prize, ale aj ceny Young Global Leader, ktorú jej udelilo World Economic Forum (WEF) za jej profesionálne úspechy, oddanosť spoločnosti a schopnosť formovať budúcnosť tohto sveta.

V rámci Viva Musica! festivalu uvedie Franckovu Sonátu pre husle a Vivaldiho Štyri ročné obdobia v sprievode renomovaného sláčikového kvarteta Mucha Quartet.

Práve nahrávku Vivaldiho Štyroch ročných období označil BBC Music Magazine za jej najkvalitnejšiu nahrávku vôbec. Sarah Chang hrá na husliach Guarneri del Gesù z roku 1717.

25.08.2017, 19:00, Slovenské národné divadlo (nová budova):

MEASHA BRUEGGERGOSMAN

From opera to spiritual

Kanadská sopranistka Measha Brueggergosman patrí k svetovej opernej špičke, ale okrem opery sa primárne venuje najmä piesňovému repertoáru a koncertnému spevu.

Vo svojej rodnej Kanade je považovaná za ambasádorku klasickej hudby, ktorá narúša stereotypy opernej divy vo všetkých smeroch. Jej prvá nahrávka pre Deutsche Grammophone Surprise s piesňami W. Bolcoma, A. Schoenberga a E. Satieho je považovaná za jeden z najvýraznejších debutov.

Ďalšia nahrávka, Night and Dreams, získala hneď niekoľko významných ocenení a za nahrávku Wagnerových Wesendonck Lieder v sprievode The Cleveland Orchestra pod taktovkou Franza Welsera-Mösta bola Measha Brueggergosman nominovaná na cenu Grammy.

Ako sólistka spolupracovala aj na nahrávke diela Williama Bolcoma Songs of Innocence and Experience, ktorá v roku 2005 získala hneď tri ocenenia Grammy, o. i. aj v kategórii „Najlepší klasický album“.

Measha Brueggergosman spolupracovala s Boston Symphony Orchestra, New York Philharmonic Orchestra, Cleveland Orchestra, San Francisco Symphony Orchestra, London Symphony Orchestra a ď., a pod taktovkou takých dirigentských osobností ako D. Barenboim, Sir A. Davis, G. Dudamel, D. Harding či F. Welser-Möst. Venuje sa tiež aktivitám v oblasti hudobného vzdelávania,

získavania nového publika pre klasickú hudbu a je zároveň ambasádorkou niekoľkých medzinárodných nadácií. V rámci koncertu na festivale Viva Musica! uvedie Wagnerove Wesendonck Lieder v sprievode Orchestra Viva Musica! a v druhej polovici výber zo spirituálov v úprave pre symfonický orchester z jej najnovšieho albumu Songs of Freedom.

26.08.2017, 20:00, Sad Janka Kráľa:

VIVA KLASIKA!

Záverečný koncert 13. ročníka medzinárodného letného festivalu Viva Musica!

Záverečný koncert festivalu Viva Musica! bude veľkolepým uzavretím jeho trinásteho ročníka.

Na pódiu v Sade Janka Kráľa sa spolu stretnú finalisti projektu Viva ulica!, ktorí počas letných mesiacov svojím hraním spríjemňovali Bratislavčanom, ale aj zahraničným turistom atmosféru v hlavnom meste, víťazi ocenenia Viva Musica! festival Grand Prix a tiež účinkujúci v rámci obľúbenej koncertnej série Hudba v sade (všade).

Spolu vytvoria jedinečný symfonický orchester , ktorý pod taktovkou Braňa Kostku uvedie výber z najkrajších diel klasickej hudby. Vstup na koncert je bezplatný.

-KONCERT NA NÁDVORÍ MÚZEA J.N.HUMMELA:

ANETA TÓTHOVÁ (gitara) + ANDREJ GÁL (violončelo)

Program: Gounod, Burgmüller, Saint-Saëns, Fauré, Piazzolla, Villoldo, Williams...
18.7.2017 , Utorok, 18:30 hod. Vstupné: minimálne € 4,-, maximálne podľa chuti.
V prípade veľmi nepriaznivého počasia sa koncert presunie z nádvoria múzea do vnútorných priestorov predajne HUMMEL MUSIC.

RUŽINOV

Koncert troch speváckych zborov zahájil v sobotu 1. júla 2017 Kultúrne leto v Ružinove, ktoré bude aj v tomto roku bohaté na podujatia.

Hudobné koncerty si môžu návštevníci vychutnať v Parku Andreja Hlinku, filmové premietania pod holým nebom v amfiteátri pri Štrkovci a tohtoročnou novinkou je spoločné cvičenie pre všetky vekové kategórie v ružinovskom parku.

Kultúrne leto si pre Ružinovčanov pripravila mestská časť v spolupráci s Cultusom Ružinov, Ružinovským športovým klubom a s Kinom Nostalgia.

Všetky podujatia v rámci Kultúrneho leta v Ružinove sú zadarmo. koncerty sa budú konať pravidelne v nedeľu o 19:00 hod. V Parku Andreja Hlinku.

Na svoje si prídu milovníci slovenských melódií, dychovky, jazzu, rocku i folku.

Letné kino pri Štrkovci

Premietanie pod holým nebom v amfiteátri Areálu hier Radosť pri Štrkovci malo vlani veľký úspech. Ružinovčania sa teda na novú dávku filmov môžu tešiť aj počas tohto leta vždy v utorok o 21:00 hod.

Cvičenie v Parku Andreja Hlinku

Ružinovčania si môžu počas leta spoločne zacvičiť. Každý utorok od 18:00 do 19:00 hod. bude v ružinovskom parku Cvičenie s FitCampom, na ktorom sa môže zúčastniť každý, kto si chce posilniť svoje telo.

Pre skôr narodených Ružinovčanov je počas letných prázdnin pripravené Thai-chi, zdravotné cvičenie pre seniorov, ktoré bude vždy v utorok od 11:30 do 13:00 hod.

Program:

23.7. LUDO KURUC BAND o 19.00 h, Park A. Hlinku. Nezabudnuteľné slovenské melódie

30.7. ADRIENA BARTOŠOVÁ a hostia o 19.00 h, Park. A. Hlinku. Jazzový koncert speváckej osobnosti.

6. 8. MALÝ PRINC o 19.00 h, Park A. Hlinku. Rockový koncert

13. 8. MARTIN GEIŠBERG o 19.00 h, Park A. Hlinku. Koncert folkového pesničkára

20. 8. ERIK ROTHENSTEIN o 19.00 h, Park A. Hlinku. Jazzový koncert

Letné kino (zoznam filmov)

18.7. Pat a Mat vo filme

25.7. Orol Eddie

1.8. Teória tigra

8.8. Kingsman: Tajná služba

15.8. Rytmus sídliskový sen

22.8. Až vyjde mesiac

29.8. Traja bratia

STARÉ MESTO

Mestská časť Bratislava-Staré mesto pre vás počas letných prázdnin opäť organizuje hudobné, divadelné a iné voľnočasové aktivity v Zichyho paláci, na Hviezdoslavovom námestí či v Medickej záhrade.

Nádvorie Zichyho paláca:

18. 7., 18.00 / koncert
Staromestský salón s Petrom Lipom
19. 7., 20.30 / divadlo
Kam chodí Oscar Wilde na večeru
26. 7., 20.30 / divadlo Kozmonauti
2. 8., 20.30 / koncert
Katka Máliková
8. 8., 18.00 / koncert
Orquestra Minas Barroca
9. 8., 20.30 / show
Milan Markovič a Páni Bratia
16. 8., 20.30 / koncert
Erik Rothenstein a Ester Wiesnerová
22. 8., 18.00 / koncert
Staromestský salón s Pavlom Hammelom
23. 8., 20.30  / divadlo
Central Park West
30. 8., 20.30 / divadlo
Dámska Šatňa
6. 9., 20.30 / koncert
Hommage á Chopin


Hviezdoslavovo námestie
13.7. - 30.8. / Hviezdoslavovo námestie pri soche Hviezdoslava
Rôzne dychové súbory:

20. 7., 17.00 Dychová hudba Ministerstva Vnútra SR

27. 7., 17.00 Dychová hudba Šenkvičanka

3. 8., 17.00 Dychová hudba Spojár

10. 8., 17.00 Dychová hudba Račianka

17. 8., 17.00 Dychová hudba Kozovanka

24. 8., 17.00 Vajnorská dychovka

30. 8., 17.00 Dychová hudba 11 z Ivánky

Vstup je voľný

10.9., 17.00 / prehliadka
Posádkový deň kultúry - predstavia sa posádkové dychové hudby, čestná stráž, vystúpia členovia posádky, v spolupráci s Ministerstvom obrany SR

Hviezdoslavovo námestie v altánku
Júl

19. 7., 18.00
Medzinárodný mládežnícky hudobný festival
21. 7., 18.00
Marián Bango
22. 7., 18.00 
Haňba (PL), folk-punk klezmer
23. 7., 18.00 
Skupina Atak, country
24. - 27.
Medzinárodný mládežnícky hudobný festival II.
28. 7., 18.00 
Folky - Polky, SĽUK+Fidlikanti
29. 7., 18.00
Kori Kadlubiak, poprock
30. 7., 18.00
Túlavé divadlo

August
4. 8., 18.00
Žilinské babenky a Július Illéš, ukážky tancov a hudba
5. 8., 18.00 
Ján Jerguš, Vlado Baškovič, československé a chorvátske hity
6. 8., 18.00
Ladien Ensemble
8. – 13. 8., 18.00
Menšinové kultúrne leto
18. 8., 18.00 
Gospel
20. 8., 18.00 
Miriam Kaiser so skupinou
25. 8., 18.00
Írske tance, Avalon
26. 8., 18.00
Dychová hudba Ministerstva kultúry SR
27. 8., 18.00
For
8. 9., 18.00
Muzikanti z podchodov a priatelia
9. 9., 18.00 
Rakúska opereta a Wiener Lied, Christine Holzwarth - soprán (A), Christian Peter Kotsis - barytón (A), Salzburger Salon Trio (A)


Letná terasa Hotela Carlton / Hviezdoslavovo námestie
Staromestská letná tančiareň (pri živej hudbe a príjemnom posedení na letnej terase Hotela Carlton)
Vstup voľný.

Do tanca a na počúvanie hrajú:

18. 7., 18.30 – 20.30 Saturn

1. 8., 18.30 – 20.30 Charlie´s Band

15. 8., 18.30 – 20.30 Memory

V prípade nepriaznivého počasia sa tanečná zábava nekoná.

2. 7. – 10. 9.
Maxišach - Šachovnica v dlažbe na Hviezdoslavovom námestí pri altánku
(piatok 15.00 - 20.00, sobota a nedeľa 14.00 - 20.00)

Ulice Prepoštská, Konventná, Klariská a Baštová
17.7, 24. 7. / 17.00 - 20.00
Kreslíme v uličkách Starého mesta, plenér
- Po minuloročnom úspešnom cykle kreslenia v uličkách historického centra Bratislavy z pohľadu akademického maliara sa odborného vedenia kreslenia perspektívy tohto roku ujal Ing. arch. Andrej Botek. Základný materiál a vybavenie zabezpečí organizátor.
Vstup: 1 stretnutie 5 €,
(registrácia na tel.: 0911 238 714, online prihlasovanie www.staremesto.sk/kurzy)
V prípade nepriaznivého počasia sa plenér nekoná.

16. 6. - 28. 8.
Viva Ulica!,
 klasická hudba v uliciach Starého Mesta v podaní hudobníkov a formácií úspešných na castingu. Spolupráca Slovenskej sporiteľne, Festivalu Viva Musica a mestskej časti Staré Mesto.

Letné koncerty San Marten 2017/ Rudnayovo námestie, Bar&restaurat San Marten

18. 7., 19.00 -21.30 - Elevenhill

25. 7., 19.00 - 21.30 - Matej Vavra & Band

1. 8., 19.00 - 21.30 - Preßburger Klezmer Band

8. 8., 19.00 - 21.30 - Whatever

15. 8., 19.00 - 21.30 - Free n´Loop

22. 8., 19.00 - 21.30 - Basie Frank Band

29. 8., 19.00 - 21.30 - Funkiez

Podujatia v interiéri

23. 7., 18.00 / Dóm sv. Martina
Bath Choral Society (GB), J. N. Hummel: Omša in D a chorály, chrámový koncert, miešaný zbor

27. 7., 18.00 / Zichyho palác
Večer Michala Vašečku, pravidelný diskusný formát zameraný na kvalitu života, moderuje: Michal Vašečka, hostia: odborníci k danej téme, vstup voľný.

24. 8., 18.00 / Zichyho palác
​Večer Michala Vašečku, pravidelný diskusný formát zameraný na kvalitu života, moderuje: Michal Vašečka, hostia: odborníci k danej téme, vstup voľný.

Podujatia v exteriéri

8. 9., 17.00 / Staromestské centrum KaV, Školská 14
Staromestská jazzová loď -  koncert Petra Lipu a Traditional Clubu, počas plavby loďou z centra Bratislavy na Devín a späť


Medická záhrada

Divadlá pre deti
17. 7., 10.00 - Janko Hraško, Divadlo pod Hríbikom (Bratislava), z malých hráškov by mala byť "iba" dobrá hrášková polievka. Ale ako to už v rozprávkach býva, aj z jedného malého hrášku sa môže vykľuť veselý chlapček. Vie pomôcť pri práci svojmu ňaňovi, očarí kráľa, svojou šikovnosťou a umom obmäkčí srdce roztopašnej princeznej.

24. 7., 10.00 - Kašpárek a drak, Divadlo Koráb (Brno, CZ), rytmizujúca dynamická rozprávka z hudobného kráľovstva, kde ľudia počúvajú najznámejšie diela klasickej hudby. Gašparko nenechá princa napospas osudu v boji s nebezpečným drakom a ľstivým Černokňažníkom a pomôže zachrániť princeznú.

Hudba pod stromami
1., 8., 15. a 22. 8., 18.00 Spievanie nás baví s Ankou Repkovou, spievanie ľudových piesní pod holým nebom pre každého.
18. 8., 17.00 Organická rytmika, rytmický jam session s pohybovo-tanečným performance pod vedením tanečnej pedagogičky a choreografky Michaely Motlochovej, v spolupráci s divadlom Ticho a spol.

NOVÉ MESTO

Každú SOBOTU od 18.00

KONCERTY NA KUCHAJDE:

Vystúpenia umelcov rôznych hudobných žánrov

22. júl BRUNETTES SHOOT BLONDES (indie elektro pop z Ukrajiny)

29. júl KOMAJOTA (pop rock)

5. august RÝCHLE ŠÍPY (country)

12. august ANDI RAY BAND (rock´n´roll, blues)

19. august ROBBIE WILLIAMS revival (pop)

26. august MILAN DROBNÝ & hosť MIRO FANČOVIČ (šlágre 60. a 70. rokov)

2. september INOTAJ (indie pop)

Dve letné NEDELE od 17.00 do 19.00

NOVOMESTSKÁ PROMENÁDA

Dychové koncerty v parku na Račianskom mýte

30. júl – „11“ Z IVANKY

6. august – GRINAVANKA

Každý PONDELOK a STREDU od 17.45 do 18.45

LETNÁ JOGA NA KUCHAJDE

Zacvičte si a relaxujte na čerstvom vzduchu

Každý UTOROK o 10.00

RODINNÝ PILATES NA KUCHAJDE

Párové cvičenie rodičov s deťmi, cviky na správne držanie tela a dýchanie

Každý UTOROK a ŠTVRTOK od 18.00 do 19.00

FITNESS NA KUCHAJDE

Skupinové cvičenia zamerané na posilnenie tela a srdcovo-cievneho systému

Každú STREDU a SOBOTU o 21.30 (v auguste od 21.00)

LETNÉ KINO NA KUCHAJDE

Premietanie filmov na želanie, zahlasujte za svojho favorita na stránke kino.nakuchajde.sk

Každú SOBOTU od 17.00 do 22.00

TANEČNÉ KULTÚRNE LETO*

V Stredisku kultúry na Vajnorskej 21

Živá hudba 60. – 90. rokov a tanec – Čaj o piatej

PETRŽALKA

Pre deti sú tento rok pripravené obľúbené sobotné tvorivé dielne a nedeľné divadielka pri detskom ihrisku v areáli Grand hotela PRESSBURG a podvečerné „hudobné vlnenia“ v záhradnej reštaurácii Oáza pri jazere Veľký Draždiak.

Tento rok promenádu v Sade Janka Kráľa Petržalčanom spríjemnia nedeľné vystúpenia dychových hudieb Ministerstva vnútra, Grinavanka a Vajnoranka pri fontáne o 17.30 h. Pripravené sú aj Letné čarbaničky v CC Centre pre deti do 4 rokov. Denné tábory pre deti a letné kurzy aj pre dospelých vyplnia plnohodnotne prázdninový čas, ktorý je venovaný nielen oddychu ale aj možnosti vyskúšať či naučiť sa niečo nové.

DÚBRAVKA

Hudba rôzneho žánru, program pre seniorov aj deti. Mestská časť Dúbravka bude aj počas tohto leta kultúrna.

Už tretí rok pozýva na kultúrne leto. Koncert country skupiny Neznámi, bláznivé detské popoludnia, hip-hopový podvečer aj rockový večer. To všetko s voľným vstupom a v príjemnom prostredí.

Kultúrne leto bude v dúbravskom amfiteátri na Valachovej ulici asi 200 metrov od zastávky MHD Švantnerova, len Dúbravský festival speváckych seniorských súborov bude pod strechou Domu kultúry Dúbravka.

S prebúdzaním a oživovaním dúbravského amfiteátra začala mestská časť pred tromi rokmi.

Počas leta pozýva na návštevu aj miestna knižnica Dúbravka na Sekurisovej 12. Neprázdninuje, ale má otvorené rovnako ako počas roka.

Výpožičné hodiny v Miestnej knižnici v Dúbravke: Pondelok - 9:00 - 16:00, utorok - 11:00 - 18:00, streda - 9:00 - 16:00, štvrtok - 11:00 - 18:00, piatok - 8:00 - 15:00

Podrobný program - Kultúrne leto v Dúbravke

Podujatia v amfiteátri - Amfiteáter na Valachovej pri Dune (od zástavky električky Švantnerova cca 200 metrov):

19. júl - 17:00 - Hudba Ministerstva vnútra SR

26. júl – 16:00 - Detské popoludnie - 16.00 Klaun Pepele, 17.00 - Zuzana Mészárosová - rozprávkové hity + sprievodné podujatia pre deti

2. august – 17:00 - Country večer s kapelou Neznámi

9. august - 16:00 - Detské popoludnie - 16.00 -La Portella – vystúpenie, workshop , 17.00 Paci Pác + sprievodné podujatia pre deti

16. august – 17:00 - Rockový večer - 17.00 Asenth, 18.00 - Rust 2 Dust

19. august – 10:00 - Zľavomat festival - pre vás pripravil 0. ročník festivalu, deň plný inšpirácií, zábavy a oddychu pre celú rodinu.

23. august - 17:00 - Street party – 17. 00 Love dance – tanečná hip-hopová škola Melánie Kasenčákovej , 18.00 Raper Majself

30. august - 17:00 - Festival dychovej hudby - Dychová hudba Spojár , Vajnorská dychovka, For Bratislava , Račianka

KARLOVA VES

Obľúbené premietanie filmov v prírodnom areáli Líščieho údolia, komorné koncerty v botanickej záhrade, rozprávky, tvorivé dielne aj príjemné cvičenie v záhrade Vodárenského múzea.

To všetko pripravila pre svojich obyvateľov mestská časť Bratislava-Karlova Ves v rámci Kultúrneho leta. Potrvá od začiatku júla do konca augusta.

Pre návštevníkov budú vstupy na všetky podujatia bezplatné.

Program:

Koncerty v Botanickej záhrade
Atraktívne hudobné koncerty v romantickom prostredí.
V prípade nepriaznivého počasia sa koncerty neuskutočnia.
17.7., 17.30 Thomas Puskailer a Andrej Urbanský (gitara)
Koncert v Holandsku narodeného slovenského speváka, herca a skladateľa, účastníka populárnej súťaže Superstar
21.8., 17.30 La Jana & Her Cats - Popoludnie v štýle swingu a jazzu
10.09. 17.30 The Ladies Ensemble

Filmové leto v Líščom údolí

Júl
22.7., 21.00 Koza +  22.15 Brada – Slovensko, 2016, 5 min., scenár a réžia Petrisko Matúšek
29.7., 21.00 Zbrusu nový zákon
August
5.8., 20.30 Fúsi
12.8., 20.30 Samba
19.8., 20.30 Hodinový manžel
26.8., 20.30 Ups, archa je preč

Zacvičte si počas leta v prírode!
v záhrade Vodárenského múzea na Devínskej ceste. 
Júl – august od pondelka do štvrtka cvičenie Zdarma vždy o 18:00
Program cvičení:
Pondelky:
Zumba pre všetkých (Aeróbne cvičenie v rytme latinsko - americkej hudby, ktoré Vás nabije novou energiou.)
Utorky:
Zdravý chrbát (Odstráňte bolesti chrbta a zregenerujte sa na cvičení spájajúcom prvky jogy a pilatesu.)
Stredy: 
BodyWork (Cvičenie kombinujúce aeróbne cvičenie s posilňovaním s vlastnou váhou Vás dostane do formy.)
Štvrtky: 
FitCross (Posilňovanie so športovými pomôckami, získajte silu, dynamiku a kondíciu!)

Stačí si so sebou priniesť podložky na cvičenie (karimatky) a dobrú náladu.
V prípade zlého počasia budú cvičenia zrušené.
Podobnejšie informácie získate na stránke ksk.sk alebo na tel. čísle 02/654 12 126.

Letná čitáreň s autogramiádami
Líščie údolie
Obľúbená mobilná letná knižnica s knihami a dennou tlačou, ktorá je pre vás pripravená každý deň v altánku v Líščom údolí. V prípade nepriaznivého počasia sa program presúva do Miestnej knižnice.
Letná čitáreň
21.7., 17.00  Bude raz… / Braňo a Jaroslav Rybár
Zaujímavé rozpravy o knihe, ktorá vás zavedie do sveta zabudnutých bytostí, lesov, lúk a polí určená deťom a hlavne ich rodičom a starým rodičom.
11.8., 17.00 Básničky pre domáce paničky / Mirka Ábelová
Po dvoch zbierkach básní, ktoré vyvolali značnú pozornosť verejnosti, vám predstavíme jej tretiu knižku.
25.8., 17.00 Výber z detskej tvorby / Branislav Jobus
Spevák, hudobník, spisovateľ so silnou dávkou vtipu a recesie príde zabaviť nie len najmenších

Rozprávkové pondelky / Rodinné kreatívne dielne
Počas letných prázdnin sme pripravili interaktívne rozprávky a rodinné kreatívne dielne, na ktoré si okrem dobrej nálady nemusíte nič priniesť a odnesiete si milý darček.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatia neuskutočnia.
Júl
18.7., 10.00 / Miesto: Nám. sv. Františka
Rodinné kreatívne dielne / letné lampáše
S profesionálnou lektorkou máme pre vás pripravenú tvorivú dielňu pre všetky vekové kategórie.

25.7., 10.00 / Miesto: Pribišová
Rodinné kreatívne dielne / servítková technika
Poznáte “dekupáž”? So skúsenou lektorkou si s detičkami nadekorujete najrôznejšie predmety z papiera, hliny, plastu, skla.
August

1.8., 10.00 / Miesto: Nám. sv. Františka
CirKus-Kus / Obrázky zo života (ne)obyčajných balónov
Milé, malé a hlavne nafúknuté vzdušné príbehy ukryté v balónoch.

8.8., 10.00 / Miesto: Pribišová
CirKus-Kus / Cirkusová škola
Dvaja klauni sa hrajú na školu, no nie na hocijakú, ale na cirkusovú.

15.8., 10.00 / Miesto: Nám. sv. Františka
Rodinné kreatívne dielne/ letné prestieranie
So skúsenou lektorkou si spolu s detičkami vyrobíte a vymaľujete látkové prestieranie, z ktorého sa budete tešiť počas celého roka.

22.8., 10.00 / Miesto: Pribišová
Rodinné kreatívne dielne / drôtiková technika
Príďte si vyskúšať s vašimi drobcami atraktívnu drôtikovú techniku. Pri tvorbe vám nebudú chýbať drôtiky a rôzne farebné korálky.

(red)

Foto: Archív bkis

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter