Aktuálne dianie 10. jún 2022

Kúpaliská sa už pripravujú na otvorenie, ceny lístkov sa nemenia


Aj keď voda na bratislavských prírodných kúpacích plochách zatiaľ lákala len otužilcov, teplé dni pribúdajú a tak sme zisťovali, kedy sa bude možné okúpať aj v bazénoch šiestich mestských kúpalísk pod mestskou organizáciou Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ).

Podľa informácií, ktoré novinám Bratislavský kuriér sprostredkovala hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková, brány kúpalísk sa otvoria postupne. „Mestská organizácia STaRZ plánuje postupne otvoriť kúpaliská, ktoré má v správe (Rosnička, Delfín, Tehelné pole, Lamač, Krasňaňy, Rača) od 11. júna – v závislosti od počasia,“ informovala  hovorkyňa. Prírodné kúpalisko Zlaté piesky je už sprístupnené.  

Online nákup má zaručiť vyšší komfort návštevníkov

Predaj lístkov online je už spustený. Výška vstupného  sa  napriek výraznému rastu cien nezmení. „Na výber budú 4 typy lístkov s možnosťou zakúpenia online ako minulý rok. Taktiež bude v ponuke aj tento rok celosezónna permanentka za zvýhodnenú cenu,“ uvádza magistrát. Nákup online má priniesť okrem výhodnejšej ceny aj zvýšený komfort priamo pri vstupe. Pre držiteľov online lístkov bude zriadený samostatný vstup s výrazne nižšou čakacou dobou.

Na stránke www.kupaliska.bratislava.sk už mesto spustilo predaj celodenných lístkov, permanentiek na 10 vstupov, permanentiek na 10 vstupov po 17:00 a sezónnych permanentiek s neobmedzeným počtom vstupov a možnosťou dokúpenia zvýhodnenej detskej permanentky za 1€. 

Permanentku za zvýhodnenú cenu 89 € + 1€ za každé dieťa od 3 do 18 rokov (max. počet detí je 5) si môžu návštevníci zakúpiť najneskôr  do 10. júla.

Naďalej zostáva aj  možnosť zakúpiť si lístky aj na pokladni priamo pri vstupe, kde bude rozšírená ponuka lístkov, aj s možnosťou uplatniť si študentské alebo seniorské.

Kúpalisko v Krasňanoch má prejsť výraznou rekonštrukciou

Kúpaliská aj tento rok prešli bežnými opravami a údržbami po zime, výraznejšiu novinku nájdeme len na letnom kúpalisku Delfín. Návštevníkov tu poteší nové workautové ihrisko.

Nádejou na zásadnú zmenu je projekt kúpaliska v Krasňanoch. „Cieľom plánovanej revitalizácie je vyriešiť stav, keď celý areál pomaly dosluhuje. Bazény sú v zlom technickom stave, nefunkčný objekt bistra dočasne nahradil mobilný gastro stánok a v lepšej kondícii by mohli byť aj športové ihriská,“ uviedol Metropolitný inštitút Bratislava.  

Modernizácia má prebehnúť v troch etapách. V prvej sa obnovia a doplnia bazény a vybudujú nové šatne, spolu s prvou časťou kolonády a novým vstupom. V druhej sa zrekonštruuje objekt bistra a dobuduje sa ďalšia časť kolonády. Napokon v tretej vzniknú ihriská v zadnej časti areálu.

Magistrát dodáva, že do konca roka architekti dopracujú projektovú dokumentáciu, na základe ktorej sa určí bližší harmonogram prác obnovy. Predpokladaný začiatok rekonštrukcie je budúci rok. Predbežný rozpočet na všetky tri etapy rekonštrukcie je vyčíslený na 3 milióny eur bez DPH. Projekt bude hradený z rozpočtu Hlavného mesta a prostriedkov STaRZ.

jp

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter