Aktuálne dianie 30. apríl 2024

Kuchajda je bez nebezpečného odpadu


Počas uplynulého víkendu sa podarilo zrealizovať čistenie jazera Kuchajda, na sociálnej sieti o tom informovala mestská časť Bratislava - Nové Mesto. Dôležité práce prebehli v spolupráci s tímom zo Spolku ochrancov vody Octopus, za účasti potápačov, a pod dohľadom zástupcu rybárskeho zväzu. Pri čistení jazera sa podarilo zlikvidovať veľké množstvo nebezpečného odpadu.

Po dôkladnej príprave a organizácii sa tím pustil do čistenia, ktoré zahŕňalo čistenie brehu a sfunkčnenie fontány. Zvláštnu pozornosť venovali demontáži časti ohradenia ostrova, ktoré pod vplyvom času už predstavovalo riziko pre kúpajúcich,“ informuje mestská časť.

V Kuchajde vylovili bycikel aj nebezpečný odpad

Potápači objavili a odstránili viacero predmetov vrátane bicykla, sedačky, či sieťových vriec na zemiaky. Nové Mesto ďalej uviedlo, že okrem toho našli aj ďalší drobný, ale nebezpečný odpad, ako sú rybárske háčiky a vlasce, či sklenené predmety. Nájdený odpad bol separovaný a pracovníkmi bezpečne zlikvidovaný.

Hlavným cieľom víkendového čistenia bolo zabezpečiť bezpečné prostredie pre kúpajúcich sa a rekreantov. „Ďakujeme Spolku ochrancov vody Octopus a zástupcovi rybárskeho zväzu za ich spoluprácu a pomoc pri čistení jazera, pri snahe poskytnúť lepšie prostredie pre všetkých návštevníkov,“ uviedla v správe mestská časť.

bak

Foto: Bratislava - Nové Mesto

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter