Aktuálne dianie 12. jún 2018

Komunálne voľby 2018: M. Ftáčnik nebude v tohtoročných voľbách kandidovať za primátora, chce aby niekto nahradil Nesrovnala


Bývalý primátor Bratislavy Milan Ftáčnik nezabojuje o primátorské kreslo v tohtoročných komunálnych voľbách.

O dôveru občanov sa bude vo voľbách uchádzať ako kandidát na poslanca mestského zastupiteľstva vo volebnom obvode Petržalka. Potvrdil to pre TASR.

"Po zrelej úvahe som sa rozhodol, že v komunálnych voľbách 2018 nebudem kandidovať za primátora hlavného mesta.

Týmto rozhodnutím chcem prispieť k tomu, aby sa netrieštili hlasy a aby najlepší z doteraz ohlásených kandidátov nahradil súčasného primátora Iva Nesrovnala," zdôvodnil svoje rozhodnutie Ftáčnik. 

Nesrovnal okrem asfaltovania ciest podľa Ftáčnika zlyhal pri manažovaní mesta a plnení svojich volebných sľubov. Je presvedčený, že Bratislava potrebuje zmenu na poste primátora.

"V komunálnych voľbách sa budem uchádzať o dôveru občanov ako kandidát na poslanca mestského zastupiteľstva vo volebnom obvode Petržalka.

Takto chcem využiť svoje skúsenosti pre rozvoj mesta a skvalitnenie života jeho občanov," podotkol Ftáčnik, ktorý momentálne pôsobí ako vysokoškolský pedagóg.

Kandidatúru na primátora Bratislavy v tohtoročných komunálnych voľbách zatiaľ ohlásil architekt a hudobník Matúš Vallo.

Starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva, ktorý má podporu opozičných OĽaNO, SaS a Sme rodina. Kresťanskodemokratické hnutie postaví vo voľbách ako kandidátku na bratislavskú primátorku Caroline Líškovú.

Kandidatúru na primátora hlavného mesta ohlásil aj bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, ktorý kandiduje ako nezávislý.

O post primátora zvažuje zabojovať starosta bratislavskej Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa. Svoje rozhodnutie má oznámiť v najbližších dňoch.

Súčasný primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa podľa vlastných slov ešte nezaoberá svojou kandidatúrou.

(TASR)
Foto: Archív BK
1 komentár
ODPOVEDAŤ lohan | 12. 6. 2018, 15:36

Konečne dobré správy.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter