Aktuálne dianie 4. apríl 2024

Kaštieľ v Čunove dostal novú dušu. Svoje brány otvorí 20. apríla


V sobotu 20. apríla 2024 sa pre návštevníkov otvorí zrekonštruovaný Kaštieľ v Čunove. Redakciu Bratislavský kuriér o tom informoval Bratislavský samosprávny kraj (BSK). Kaštieľ aj priľahlá záhrada prešli komplexnou rekonštrukciou. V zrenovovaných priestoroch vzniklo jedinečné ekocentrum s medzinárodným presahom. 

 

„Ekocentrum otvára bránu do prírody, prepája odborné a praktické aktivity v oblasti ochrany prírody a environmentálnej výchovy. Zameriavať sa bude aj na osvetu detí a mládeže. Zázemie poskytne organizáciám na ochranu prírody a podporí aj cezhraničný turizmus a ekoturizmus. Verím, že sa obnovený objekt spolu s areálom stane centrom života, oddychovou zónou a vytvorí atraktívne prostredie pre domácich i turistov,“ uviedol Juraj Droba.

 

Kaštieľ otvorí svoje brány širokej verejnosti už v sobotu 20. apríla 2024.

 

Prejsť sa môžete aj malebnou záhradou, kde Bratislavská župa obnovila zeleň, vysadila stromy, kroviny, vybudovala biotopové jazierko, altánok či informačné panely. A rovnako spoznať aj niektoré druhy dravcov.

 

Ekologicky zamerané predstavenia

 

Župa pre návštevníkov pripravila počas slávnostného otvorenia Ekocentra bohatý program, sprievodné podujatia, workshopy, tvorivé dielne zamerané na lužné lesy a Dunaj, animátori či kultúrne vystúpenia. 

 

V rámci kultúrneho programu sa môže verejnosť tešiť aj na ekologicky zamerané predstavenia: Hru na odpadových vreciach, Divadlo o lovcovi plastov či Kompost story.

(bak)

ZDROJ a FOTO: BSK

 

 

  

 

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter