Aktuálne dianie 11. január 2019

FCB: Mnohí vidia v možnom spoplatnení parkovania ďalšie vyťahovanie peňazí z vrecák daňových poplatníkov


FCB: Mnohí vidia v možnom spoplatnení parkovania ďalšie vyťahovanie peňazí z vrecák daňových poplatníkov

Vaše názory na našom FCB:

- Pripadá mi to ako štvanie ľudí proti ľuďom! Prosím vás o čom toto je!? Som Staromešťan. Bratislavčania sa naplatili už toľko daní, že by mesto mohlo mať zlaté cesty aj parkoviská!

- My Bratislavčania by sme mali mať parkovanie zadarmo alebo za maliličký poplatok

- Určite áno, som za spoplatnenie. Domáci, čiže Bratislavčania by mali zdarma a cezpoľných spoplatniť. Lebo aj tak Bratislave alebo mestskej časti v ktorej sú na prechodný pobyt, neodvádzajú žiadne dane

- Nie. Bratislavčan platí dane mestu, zato, že žije v meste. A nikto mu negarantuje, že zaparkuje. Je to iba ďalší spôsob, ako ťahať peniaze od ľudí

- Za tie peniaze sa ale má posilniť MHD a postaviť park. Domy, takže nebude to len ťahanie peňazí

- Zobuďte sa. Ja tu žijem 40 rokov a platím mieste dane. Všetko sa vybudovalo z našich daní, daní našich - vašich rodičov a teraz to idú zdaniť?

Doteraz to nikomu nechýbalo, keď sa schvaľovalo developerom parkovanie? A zrazu sa máme zase skladať a ešte priplácať? Nabudúce príde daň za zeleň, vzduch... Netušíte, čo tu obhajujete.

- Zas sa snažia vytiahnuť od ľudí peniaze a nič im za to nedať. Rozprávkovo na tom zbohatne ten, kto to bude prevádzkovať a kto to presadí. Úlohou mesta je spravovať a riadiť a nie nič nerobiť a dodatočne zavádzať ďalšie poplatky a dane doslova za nič !!!

- Spoplatnením sa nič nevyrieši... Tí čo chodia do Ba autami aj tak budú chodiť aj naďalej(z tých peňazí sa aj tak nepostavia parkovacie domy či záchytné parkoviská)... MHDčka je naprosto príšerná a drahá...

Takže je to len spôsob ako vytiahnuť peniaze od obyčajných ľudí. Najprv by mali reálne vyriešiť parkovanie až potom vyťahovať peniaze...a nie doslova každý voľný trávnik ponúknuť nejakému developerovi nech si tam postaví nejakú opachu

- Prvé čo by som urobil je to, že všetky miesta, ktoré dostala firma BPS, či ako sa volajú ,by som zobral a nechal by som ich len a len pre občanov Bratislavy. Aby mohli parkovat pri svojom dome a nie o 2 ulice inde.

A pre všetkých "blavákov", to jest mimomestkých občanov by som zriadil spoplatnenie týchto miest a to len v určitý čas.To sa hlavne týka centra.

To, že na sídliskách sú celý týždeň odparkované autá východniarov, ktoré blokujú miesta domácim a na víkend idú domov, je tiež čistá tragédia.

- Nesúhlasím, za parkovanie by sa nemalo na verejných miestach vobec platiť, pokiaľ to nie je súkromný pozemok, je to pozemok nás všetkých daňových poplatníkov!!!!!

- A čo...to sa spoplatnením mesto nafúkne? Je to iba ďalšia forma ako ťahať od ľudí peniaze. No, ale čo sme si zvolili, to máme

- Áno, pakovanie by malo byť spoplatnené pre všetkých. Pre ľudí s trvalým pobytom v danej zóne, by mala byť cena výhodnejšia, pre ľudí mimo zóny vyššia, a pre ľudí mimo BA by malo byť možné iba krátkodobé parkovanie a malo by byť najdrahšie.

Tak to majú aj v zahraničí, kde v niektorých mestách majú krátkodobé státie obmedzené na max 2 hodiny

- Mohli by v BA spoplatniť aj vzduch a rezidenti by ho mali o niečo lacnejšie

(red

Ilustr. Foto: Br. kuriér

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter