Aktuálne dianie 20. február 2024

Druhá fáza opravy Vajnorskej radiály skončí v júni. Kedy čakať obmedzenia?


Od soboty 17. februára pokračuje druhá fáza modernizácie Vajnorskej radiály. Na sociálnej sieti o tom informuje Dopravný podnik Bratislava (DPB).  V druhej fáze sa má pristúpiť k výmene koľajového zvršku v častiach úseku Depo Jurajov Dvor - Zlaté Piesky.  Zároveň sú v pláne dokončovacie práce na zastávkach, mobiliári, prístreškoch. Dôjde tiež k osádzaniu farebných informačných tabúľ na radiále.

 

Začíname vložením koľajových spojok, tzv. “kaliforňanov”, na úseku Depo Jurajov Dvor - Vajnorská, ktoré zabezpečia dočasné zachovanie električkovej premávky. Vďaka nim budú môcť premávať električky obojsmerne po jednej koľaji, s preferenciou električiek smerujúcich do centra,“ uviedol DPB.

 Úplná výluka má prísť v apríli a máji

Dopravný podnik tiež informoval, že v rámci druhej fázy modernizácie prebehne aj výmena svetelnej signalizácie na križovatke Vajnorská – Bojnická. Tá má zabezpečiť preferenciu MHD. „Tieto práce si v apríli a máji vyžiadajú dočasnú úplnú výluku električiek od Depa Jurajov Dvor až po Zlaté piesky,“ uviedol podnik.

 

Obyvatelia Bratislavy tak môžu podľa DPB očakávať modernejšiu radiálu a rýchlejšiu, pohodlnejšiu či tichšiu jazdu. O obmedzeniach bude DPB vopred informovať. Práce na modernizácii radiály budú trvať do konca júna tohto roka.

 

bak

(foto: DPB)

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter