Aktuálne dianie 15. jún 2022

DPB upozorňuje na možné obmedzenie MHD pre protest v centre mesta


Pre stredajší protest zamestnancov školstva v centre Bratislavy môže dôjsť popoludní k obmedzeniu mestskej hromadnej dopravy (MHD). Týkať sa bude predovšetkým liniek 1, 42, 44, 47, 83, 84, 93 a 147. Upozorňuje na to na svojom webe Dopravný podnik Bratislava (DPB).

Bratislavský mestský dopravca ráta, že bude pre protest vysoko pravdepodobne uzatvorené Námestie SNP a následne pri presune protestujúcich bude krátkodobo prerušená premávka na Hodžovom námestí a Palisádach.

"Dispečing v súčinnosti s políciou sa posnaží, aby sa protest dotkol prevádzky liniek MHD čo najmenšej možnej miere," deklaruje DPB s tým, že MHD do centra určite jazdiť bude, no po alternatívnych obchádzkových trasách.

Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku organizuje v stredu v Bratislave protestné zhromaždenie, ktoré sa začne o 13.30 h na Námestí SNP, následne sa protestujúci presunú pred Národnú radu SR. Školskí odborári sú presvedčení, že všetci zamestnanci škôl si zaslúžia dôstojné ohodnotenie, žiadajú zvýšenie platov v školstve.

TASR, foto: TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter