Aktuálne dianie 15. jún 2018

Dostala "druhú šancu". Mladé dievča skočilo z Mostu Apollo, no zázrakom ju vytiahol náhodný muž na člne


V piatok predpoludním si všimli osoby pohybujúce sa v okolí Mostu Apollo, že do vody skočilo mladé dievča. To sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodlo ukončiť život týmto spôsobom.

V tom čase sa však úplnou náhodou nachádzal v týchto miestach muž na motorovom člne, ktorý pád spozoroval a vydal sa obeti na pomoc. „Najskôr som ju stratil z dohľadu a potom ju vtiahlo pod pristavený pontón. Našťastie je tu prúd teraz veľmi silný a voda ju vypľula na konci  pontónu, čiže mohla byť pod hladinou niekoľko desiatok sekúnd. Keď som ju zbadal schytil som ju za vlasy a vytiahol na palubu,“ opisuje záchranca, ktorý nechcel byť menovaný. Voda má teraz v tomto úseku zhruba 6 metrovú hĺbku a kvôli silným dažďom je prúd veľmi silný.

 „K uvedenému prípadu bola vyslaná hliadka Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II, aby preverila oznámenie o páde osoby ženského pohlavia z mosta Apollo do vodného toku rieky Dunaj. Hodnovernosť tohto oznámenia sa na mieste potvrdila. Muž nachádzajúci sa v tom čase na motorovom člne v blízkosti miesta kde žena dopadla, ju z rieky vytiahol a následne na brehu rieky bola táto žena privolanou RZP prevezená do jednej z Bratislavských nemocníc,“ uviedol  Michal Szeiff, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Či išlo o pokus o samovraždu alebo náhodu ukáže ďalšie vyšetrovanie. Dievčina mala tak či onak obrovské šťastie a rozhodne dostala „druhú šancu“.


(red, foto BK)

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter