Aktuálne dianie 13. september 2017

Divadlo Nová scéna: Punc Rock, Mama Mia!, či Rasputin


Divadlo Nová scéna vstupuje do ôsmej dekády svojej existencie s priehrštím tých najlepších svetových muzikálových titulov, skvelých komédií, operety aj detských predstavení.

V novej sezóne ponúkne také muzikálové bonbóniky ako slovenské premiéry najväčších a najúspešnejších svetových muzikálov MAMMA MIA! a BEDÁRI, pôvodný slovenský muzikál RASPUTIN, či obnovenú inscenáciu muzikálu RÓMEO A JÚLIA.

Prvou premiérou tejto sezóny bude dráma úspešného britského autora Simona Stephensa PUNK ROCK, ktorou sa v DNS začína nová línia MLADÁ NOVÁ SCÉNA, s cieľom priblížiť sa mladému a detskému divákovi zobrazením jeho tém, problémov, svetov...

PUNK ROCK

slovenská premiéra 13.9.2017

Režisér Svetozár Sprušanský je od septembra novou posilou DNS na pozícii interného dramaturga a  má už s uvádzaním podobných hier, šitých na mieru mladému divákovi, bohaté skúsenosti z DAB Nitra.

Ako hovorí, v Divadle Nová scéna vzniká predstavenie o mladých, pre mladých, s mladými o láske, priateľstve ale aj krutosti, cynizme a násilí:

„Hra PUNK ROCK skúma problémy a svet skupiny dnešných tínedžerov, ktorí sa pripravujú na maturitu a plánujú štúdium na vysokej škole.

Sú šťastní aj otrávení zo života, zo školy, z rodičov... Zamýšľajú sa nad svojou budúcnosťou. Jednoducho: prežívajú vlastnú krízu identity.

Keď do školy nastúpi nová spolužiačka, prudko sa zmenia ich dovtedajšie vzťahy a staré priateľstvá sú vystavené skúške. Hormóny sa búria, dohľad dospelých je minimálny, napätie v skupine rastie.

Všetci sa odrazu ocitnú zoči-voči nebezpečenstvu, ktoré ich môže všetkých nadobro poznačiť, ba dokonca zničiť. „

V inscenácii hry PUNK ROCK dostali priestor mladí členovia hereckého súboru DNS Vladislav Plevčík, Lukáš Pišta/ Peter Makranský, Dávid Hartl, Miroslava Drínová, Romana Dang Van, Patrik Vyskočil/Dárius Koči, Pavol Plevčík /Martin Kaprálik a poslucháčky bratislavského Štátneho konzervatória Petra Dubayová / Lenka Fecková.

Predstavenie sa bude uvádzať prioritne v dopoludňajších hodinách pre stredné školy, jeho súčasťou je následná beseda mladých divákov so psychológom, ktorá sa sústredí na tému násilia a hľadania identity mladých ľudí, rovnako sa na školy budú distribuovať metodické listy, v ktorých učitelia dostanú „návod“ ako pracovať s touto témou a problematikou pred alebo po návšteve divadelného predstavenia.

Predstavenie vzniklo v spolupráci s Národným koordinačným strediskom pre riešenie problematiky násilia na deťoch a Ministerstvom školstva SR.

Podrobné informácie o predstavení nájdete na web a fb stránke predstavenia Punk Rock

http://www.punkrock.sk/

https://www.facebook.com/PunkRockBA/

Videá k predstaveniu:

https://www.youtube.com/watch?v=51ozYK1XdBg

https://www.youtube.com/watch?v=KI25r8q5YeY

muzikál MAMMA MIA!

slovenské premiéry 10. a 11.novembra 2017

Réžia: Svetozár Sprušanský

MAMMA MIA! sa hrala a hrá vo vyše štyridsiatich krajinách na všetkých kontinentoch a potešila už vyše 56 miliónov divákov na celom svete.

A teraz prišiel rad aj na Slovensko!

Muzikál MAMMA MIA! predstavuje celosvetový divadelný fenomén a obrovský divácky úspech. MAMMA MIA! obsahuje všetky nesmrteľné hudobné hity skupiny ABBA, ako napr. Mamma Mia, Dancing Queen a Waterloo, ktoré sú umne prepojené s dojímavým a vtipným dejom: dvadsaťročná Sophia, v snahe zistiť, kto je jej otcom, oživí minulosť svojej mladej slobodnej matky Donny.

V hlavných úlohách a v alternáciách sa predstavia : Katarína Hasprová/Soňa Norisová, Sisa Sklovska/ Jana Hubinská, Zuzana Vačková/ Jeanette Švoňavská, Miroslava Drínová/Romana Dang Van, Patrik Vyskočil/Dárius Koči, Marcel Ochránek/ Róbert Halák, Peter Kočiš/Pavol Plevčík, Peter Sklár/Martin Kaprálik a ďalší.

preklad: Alexandra Ruppeldtová, slovenské texty piesní: Martin Sarvaš, hudobné naštudovanie: Ľubomír Dolný, choreografia: Silvia Beláková, scéna a kostýmy: Diana Strauszová, réžia: Svetozár Sprušanský

muzikál RASPUTIN

premiéry 9. a 10.2.2018

Príbeh o jednej z najbizarnejších postáv ruskej histórie.

Mystik, liečiteľ ale aj zhýralec a manipulátor Rasputin, ktorý ovplyvňoval rodinu ruského cára Mikuláša II. a tým aj politické dianie v Rusku na začiatku 20. storočia.

Počas svojho škandalózneho života si vytvoril množstvo nepriateľov, čo sa mu nakoniec stalo osudným...

Námet, libreto, choreografia a réžia: Ján Ďurovčík, Hudba: Henrich Leško, Texty piesní: Ján Štrasser

muzikál BEDÁRI

premiéry jún 2018

Bezpochyby najlegendárnejší muzikál všetkých čias francúzskych autorov Claude-Michaela Schőnberga a Alaina Boublila podľa slávneho románu Victora Huga.

Najslávnejší a najdlhšie hraný muzikál na svete, ktorý má svojom konte viac ako 100 medzinárodných ocenení, podporený rekordným úspechom jeho filmovej adaptácie ocenenej Oscarom.

Do muzikálu BEDÁRI sa v dňoch 15. – 17. septembra 2017 bude konať konkurz za osobnej účasti významnej francúzskej herečky a režisérky predstavenia Marie Zamora.

„FENOMÉN BEDNÁRIK“

Výstava pri príležitosti nedožitých 70. narodenín Jozefa Bednárika - barda slovenského divadla - bude sprístupnená od 18.9.2017 do 28.9.2017 v priestoroch Thálie DNS.

Vernisáž 13.9. o 17.00 hod. v Divadle Nová scéna.

Výstava vznikla v spolupráci s Divadelným ústavom.

(NS, red, foto: NS)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter