Aktuálne dianie 12. február 2021

Cez víkend posilnia MHD do prírody


 V Bratislave posilnia cez víkend MHD do prírody. Dopravný podnik Bratislava (DPB) tak reaguje na zimné počasie, ktoré momentálne panuje v hlavnom meste, a chce umožniť ľuďom, aby sa bez tlačeníc odviezli na sánkovačku.
"Trolejbus 203 bude každých 15 minút spájať centrum mesta s Kolibou. Na trasu nasadíme naše najkapacitnejšie kĺbové trolejbusy," informuje DPB na sociálnej sieti. Autobus 144 bude na Kolibe od každého trolejbusu zvážať ľudí ďalej priamo na Kamzík. Namiesto krátkeho elektrobusu na linku nasadí dopravca kapacitnejší autobus.

Autobus 52 bude jazdiť každých 30 minút, autobus 43 každých 20 minút

Autobus 43 bude každých 20 minút premávať medzi uzlom Patrónka, parkoviskom pri Červenom moste, Železnou studienkou a Lesoparkom. Na linku nasadia kĺbové autobusy. "Autobus 52 bude každých 30 minút jazdiť medzi Vajnormi, Rendezom, Račou a Potočnou," spresnil DPB.

Dopravca upozorňuje, že cez víkend môžu byť parkoviská zaplnené autami, preto odporúča verejnosti cestovať do prírody v meste a jeho okolí MHD. "Kapacitným posilnením zabezpečíme cestujúcim dostatok priestoru na prípadné rozstupy," deklaruje DPB.

TASR

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter