Aktuálne dianie 4. marec 2020

BSK: Objednávku pre Facebook priznal, robí to vraj kvôli väčšej propagácii kraja


V súvislosti s mailom, ktorý nedávno rozposlal médiám čitateľ Valér Farský a v ktorom poukázal na to, že kraj si za asi 11 000 eur objednal zobrazenia, lajky u Facebook-u, sa pre Bratislavský kuriér vyjadril aj BSK.

Čitateľ a pisateľ kritizuje BSK najmä za to, že na úkor slovenských, podporuje medzinárodné a globálne siete.

Tvrdí, že „v zahraničí štát podporuje média a nezávislú žurnalistiku práve preto, aby „nekonzumovali“ sociálne siete, aby ľudí odklonili od zdroja dezinformácií a lží.

BSK, nám prostredníctvom riaditeľa komunikácie a propagácie Michala Feika, zaslal stanovisko, v ktorom píše, že ide o sumu za celý rok, čo je približne 760 eur mesačne bez DPH.

„Bratislavský samosprávny kraj má facebookovú stránku s takmer 52 000 fanúšikmi. Tí, čo pracujú so sociálnymi sieťami, dobre vedia, že pri takejto početnej fanúšikovskej základni je pomerne náročné dostať informáciu k odoberateľom bezplatne. Robíme pre to síce maximum, ale skúsenosť ukazuje, že to bez financií to jednoducho nejde,“ uviedol M. Feik.

Za spomínané financie podľa neho poskytujú pre obyvateľov kraja informačný servis. „Propagujeme podujatia, prinášame novinky z diania v kraji, upozorňujeme ich na možnosť čerpania dotácií, dávame tipy na trávenie voľného času, propagujeme naše stredné školy, a aktuálne napríklad informujeme verejnosť o koronavíruse.

Súčasťou propagácie na Facebooku je aj povinná publicita eurofondových projektov. Samozrejme, snažíme sa, aby informácie boli minuté čo najviac účelne. Náklady na oslovenie jedného čitateľa na Facebooku sa pohybujú rádovo v pár centoch,“ dodal M. Feik.

Ako dodal, samosprávny kraj okrem sociálnych sietí využíva aj iné komunikačné kanály, ako je napríklad župný internetový portál www.BratislavskyKraj.sk, alebo vlastný časopis Bratislavský kraj. Výnimkou nie sú ani celoplošné a lokálne médiá -tlač, internetové portály, rádio a podobne.

(rl)

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter