Aktuálne dianie 21. máj 2020

BSK: Kraj podpísal so SZĽH memorandum o spolupráci


Bratislavský samosprávny kraj (BSK) a Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) vo štvrtok podpísali memorandum o spolupráci. Spečatili tým partnerstvo pri budovaní hokejového štadióna pre potreby regionálnej hokejovej stredoškolskej akadémie.

"Našim záväzkom z memoranda je podpora nielen samotného športu, ale aj vzdelávania žiakov – športovcov či rozvojových programov,“ upozornil predseda BSK Juraj Droba.

Prezident SZĽH Miroslav Šatan vyjadril potešenie nad tým, že hokejová akadémia vyrastie aj v silnom a strategicky významnom regióne, akým je Bratislavský kraj.

"Memorandum je však len prvým krokom. Verím, že všetci spojíme sily, aby sme vytvorili priaznivé prostredie pre hokejový aj osobnostný rozvoj mladých ľudí," pripomenul šéf slovenského hokeja.

SZĽH v podpísanom memorande deklaruje i pomoc na systémovom riešení generačného problému pohybovej pasivity detí a mládeže a aj nastavenie nových štandardov nielen vo fungovaní samotných športových organizácií, ale aj vo vzdelávaní športovcov či športových odborníkov v hokejovej oblasti.

Vláda SR pod vedením Petra Pellegriniho (Smer-SD) schválila 22. januára 2020 alokáciu 14 miliónov eur na vznik siedmich stredoškolských hokejových akadémií. Mali by vzniknúť vo všetkých krajoch SR okrem Trenčianskeho, kde sa už buduje takáto akadémia a ktorej vznik tiež vláda podporila.

Práve tento projekt by mal byť vzorom pre ostatné akadémie. Maximálna dotácia pre jedného príjemcu sú dva milióny eur, pričom budú tvoriť maximálne 40 percent celkových nákladov. Prijímateľom je zriaďovateľ strednej školy, v areáli ktorej vznikne zastrešená ľadová plocha (tréningová hala) pre hokejovú akadémiu.

(TASR)
Foto: BSK
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter