Aktuálne dianie 2. august 2017

BSK: Chuck Norris prilákal v júli vyše 30 000 fanúšikov!


Cyklomost slobody spájajúci Slovensko s Rakúskom prilákal aj počas prvého prázdninového mesiaca tisícky návštevníkov.

Cyklosčítačka narátala počas 31 dní letného mesiaca júl až 31 248 pohybov.

"Cyklomost slobody, teda ľudovo stále nazývaný most Chucka Norrisa, nás teší číslami návštevnosti. V júli priemerne prešlo po moste viac ako tisíc ľudí denne.

Most však nebol opustený ani počas chladnejších a upršaných dní, kedy ním z Rakúska prešlo takmer 150 chodcov a 77 cyklistov.

Dva dni v mesiaci bola návštevnosť cez 2 000 peších aj cyklistov, deväť dní sme mali cez tisíc zaznamenaných pohybov a len v dvoch dňoch sme sa dostali pod 500 návštevníkov," vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

Najviac návštevníkov zaznamenala cyklosčítačka na Cyklomoste slobody v nedeľu 16. júla, kedy zaznamenala presne 2 418 pohybov.

Mostom prešlo 603 ľudí z Rakúska a 529 z Devínskej Novej Vsi. V túto slnečnú nedeľu sa smerom do Rakúska na bicykli presunulo 595 cyklistov a smerom na Slovensko ich bolo 691.

Najviac peších návštevníkov sa na moste stretlo po 16.00 h, kedy sa do Rakúska vydalo 75 peších a oproti im išlo 121 chodcov.

Rovnako sa v tom čase na moste stretlo 65 cyklistov smerujúcich na rakúske cyklotrasy a 94 sa z nich po 16.00 h vracalo.

Jedenásti poslední nedeľní cyklisti sa z bratislavskej Devínskej Novej Vsi podľa údajov z cyklosčítačky vrátili do Rakúska po 22.00 h.

Najviac cyklistov však po moste prešlo v stredu 5. júla, teda počas štátneho sviatku svätých Cyrila a Metoda.

Voľný deň v strede pracovného týždňa využilo na cestu bicyklom do Rakúska 705 cyklistov a naspäť 810.

Prví štyria cyklisti prešli mostom už po šiestej hodine ráno a poslední traja cyklisti až po deviatej večer, spolu so štrnástimi chodcami.

Najsilnejšia hodina na návštevy Cyklomostu Slobody počas štátneho sviatku bolo 60 minút medzi 14.00 a 15.00 h, kedy cyklosčítačka zaznamenala dovedna 267 pohybov.

V priemere bol denný počet cyklistov prechádzajúcich po Cyklomoste slobody v mesiaci júl do Rakúska takmer 300, presne 292.

Cyklomost Slobody sa začal stavať v septembri 2011. Leží na historickej trase, je dlhý takmer kilometer a široký 4 metre.

Cyklosčítačku osadil Bratislavský samosprávny kraj na most v polovici roku 2014. Tá zaznamenáva pohyb cyklistov aj peších.

Pripomeňme, že keď dalo BSK svojho času možnosť obyvateľom hlasovať za názov mosta, zvíťazil Chuck Norris. Krajská samospráva vtedy tento názov ignorovala a považovala ho za recesistický...
(TASR, rl)
Foto: Archív BK-rl
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter