Aktuálne dianie 18. november 2022

Bratislavský kraj a Slovenský paralympijský výbor podpísali memorandum o spolupráci


Bratislavský samosprávny kraj (BSK) a Slovenský paralympijský výbor (SPV) podpísali memorandum o spolupráci. Cieľom je rozvoj a podpora paralympijského športu a športových aktivít stredoškolskej mládeže, rovnako tak posilnenie sociálnej integrácie osôb so zdravotným znevýhodnením prostredníctvom športu na území kraja. TASR o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.  

"Ich medaily a ocenenia sú inšpiráciou pre všetkých. Mnohí títo športovci sa stávajú vzormi nielen po športovej, ale najmä ľudskej stránke," skonštatoval predseda BSK Juraj Droba. Spoluprácou chcú dať šancu práve tým, ktorí to v živote nemajú jednoduché.
Na základe dohody bude BSK v rámci svojich možností podporovať športové aktivity pre znevýhodnenú mládež a rozvoj paralympijských športov a športovcov. Rovnako bude spolupracovať pri rozvoji športovej infraštruktúry na stredných školách či rozvíjať talenty mladých parašportovcov. SPV sa bude okrem iného spolupodieľať na realizácii aktivít pre znevýhodnenú mládež i poskytovať vzdelávacie, metodické a informačné aktivity.

Memorandum završuje prvú etapu spolupráce so všetkými krajmi na Slovensku. "S BSK rozširujeme našu doterajšiu spoluprácu na celý kraj a v budúcom roku plánujeme naštartovať aj projekt župných paralympiád," poznamenal predseda SPV Ján Riapoš.

TASR, foto: BSK

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter