Aktuálne dianie 9. marec 2020

Bratislava: Mesto zatvára všetky svoje verejné inštitúcie


Vzhľadom na situáciu okolo šírenia nového koronavírusu a ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje, mesto Bratislava uzatvorilo všetky svoje verejné inštitúcie, teda múzeá, galérie, ZOO, knižnice, plaváreň a štadión a zrušilo všetky podujatia v nich.

Tiež podujatia, ktoré mesto a mestské organizácie organizovali. TASR o tom informoval Maroš Plitko z Bratislavskej organizácie cestovného ruchu - Bratislava Tourist Board (BTB).

Zároveň BTB od pondelka uzavrela svoje turistické informačné centrá. "V prípade záujmu turistov o informácie sú stále aktívne telefonické linky, emailová komunikácia, sociálne siete a web," uviedol Plitko

BTB vytvorilo sekciu na webe visitbratislava.com v troch jazykoch, kde návštevníkov informuje o situácii.

"Historické múzeum Slovenského národného múzea (SNM) na Bratislavskom hrade bude zatvorené najbližšie dva týždne, teda do 22. marca," informovala TASR kultúrno-propagačná manažérka SNM Ľubica Fandl Drangová.

Až do odvolania bude zatvorená Galéria mesta Bratislavy vrátane Mirbachovho aj Pálffyho paláca. "Všetky podujatia, vernisáže a programy pre verejnosť sú zrušené," informovala TASR galéria.

Zatvorené sú tiež aktuálne výstavy. O ďalších krokoch, ako aj o termíne opätovného otvorenia bude galéria priebežne informovať.

Mesto Bratislava deklaruje, že je spoločne s mestskými časťami i Bratislavským samosprávnym krajom pripravené na nový koronavírus, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19.

Všetky informácie o situácii v hlavnom meste vrátane odporúčaní a opatrení, ktoré sa doteraz vykonali, nájde verejnosť na webe www.zvladneme.to.

(Pozn. red.: Prečo o tom Bratislava neinformuje najmä na vlastnej, mestskej stránke...? )

(TASR)
Ilustr. foto: Archív Br. kuriér (GMB)
2 komentáre
ODPOVEDAŤ rudo | 10. 3. 2020, 08:14

... pardon, je tu jeden kompetentný, ktorý rozhodoval aj v nedeľu, a to predseda BSK Juraj Droba! To je zástupca občanov na správnom mieste! Ďakujeme

ODPOVEDAŤ rudo | 10. 3. 2020, 08:11

.... všetky rozhodnutia a nariadenia prišli až v pondelok 9.3., a čo robili p. starostovia, primátor a ďalších kompetentný cez víkend. To je tá zodpovednosť za občanov - však mi nemáme cez víkend úradné hodiny!!! / ...tak čo taký koronavírus nám bude niečo určovať ! :-)

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter