Aktuálne dianie 4. marec 2024

Bistro Ferdinand v Sade Janka Kráľa má byť pre všetkých. Ponúkať bude kávu za 1 euro


V zrekonštruovaných priestoroch bývalého erotického salóna v Sade Janka Kráľa bude po novom fungovať bistro s názvom Ferdinand. Jeho otvorenie je naplánované už na túto jar. Nájomca, ktorý vzišiel z výberového konania – spoločnosť Wirtshaus,  v súčasnosti pracuje na interiéri prevádzky.

Bistro Ferdinand má fungovať od rána do večera. To znamená, že prevádzka sa prispôsobí dennému a večernému režimu, uvádza súťažná prezentácia. Vo večerných hodinách sa má koncept prevádzky zmeniť z bistra na reštauráciu.

Ponúkať bude raňajky i obedy s mäsovou, vegetariánskou i vegánskou ponukou. Jedálny lístok bude koncipovaný sezónne v závislosti od dostupnosti kvalitných surovín, informujú zástupcovia spoločnosti v prezentácii. Súčasťou bistra bude aj kaviarenská ponuka nápojov a koláčov.

Čoskoro tu začne s prevádzkou kvalitné a hlavne dostupné bistro pre všetkých. Skrátka také, aké si Sad Janka Kráľa a všetci, ktorí ho navštevujú, zaslúžia," uviedol primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti.

Zároveň doplnil, že okrem štandardnej ponuky bude bistro predávať aj cenovo zvýhodnené produkty so zafixovanými cenami, napríklad espresso za 1 euro alebo bábovku za 1,90 eur.

Prečo Ferdinand?

Pomenovanie prevádzky Ferdinand má podľa spoločnosti  Wirtshaus viacero dôvodov. Je úzko spojený s Bratislavou a Katedrálou sv. Martina, na ktorú sa návštevníci Sadu Janka Kráľa pozerajú a ktorá bola miestom korunovácii uhorských panovníkov. "Najfrekventovanejšie meno korunovácií v Bratislave bolo práve Ferdinand. Konkrétne Ferdinand II., Ferdinand IV. a Ferdinand V., ktorý bol aj posledným korunovaným panovníkom v Bratislave," vysvetľuje spoločnosť v prezentácii. Zároveň ide poctu autorovi budovy, architektovi Ferdinandovi Končekovi.

Hlavné mesto investovalo do kúpy a rekonštrukcie objektu približne 2 milióny eur.

 vizualizacia: Wirtshaus

(bak)

 

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter