Aktuálne dianie 29. august 2023

Bazén vo Vlčom hrdle sprístupnia verejnosti po 50 rokoch


Spoločnosť Slovnaft otvára pilotne od septembra pre verejnosť plaváreň vo Vlčom hrdle v Bratislave. Verejnosti bude počas víkendov k dispozícii 25 metrový bazén. Cez týždeň ju budú môcť využívať okolité školy na plavecké výcviky.  Bratislavský kuriér o tom informoval hovorca spoločnosti Anton Molnár.

Týmto krokom sa spoločnosť rozhodla vyjsť v ústrety obyvateľom okolitých mestských častí, keďže tie majú obmedzený prístup ku verejným krytým plaveckým bazénom. 

"Po viacerých rozhovoroch s predstaviteľmi okolitých samospráv a dotazoch obyvateľov z okolia rafinérie sme sa rozhodli plaváreň v 50. roku jej prevádzky sprístupniť aj verejnosti," skonštatoval Molnár.

Bazén sprístupnia počas víkendov už od 2. septembra.

Voda v 25 metrovom plaveckom bazéne s počiatočnou hĺbkou 1,5 m a maximálnou hĺbkou 3,8 m dosahuje teplotu 27,5°C, teplota vzduchu je 30°C.

Otváracie hodiny pre verejnosť
Plaváreň sa nachádza v blízkosti autobusovej stanice Vlčie hrdlo. Ak sa vyberiete autom, pohodlne zaparkujete priamo pred plavárňou. Otvorená pre verejnosť bude bývať v sobotu a v nedeľu od 10.00 do 19.00 h, a to aj počas sviatkov, keď pripadnú na víkendové dni.

Vstupné na 90 min je pre dospelú osobu 5,50 eur, pre deti do 15 rokov, ZŤP a dôchodcov 3,50 eur. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Vstup detí do 15 rokov na plaváreň je povolený len v sprievode dospelej osoby.

Nastávajúcu sezónu berie spoločnosť ako pilot, na ktorom otestuje záujem verejnosti. „Keďže sme doteraz verejnú plaváreň neprevádzkovali, nadchádzajúcu sezónu chápeme ako pilot, aby

sme nazbierali skúsenosti. Potrebujeme zistiť, aký je reálny záujem verejnosti a požiadavky na túto novú službu pre našich spoluobčanov,“ doplnil hovorca.

bak

Foto: Spoločnosť Slovnaft

1 komentár
ODPOVEDAŤ Vladimíra | 29. 8. 2023, 21:02

Dobrý večer dá sa platiť lístok aj cez onlaj ďakujem

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter