Aktuálne dianie 1. október 2017

Aj takto sa asfaltuje v Bratislave v 21. storočí...


Rozhorčený čitateľ nám napísal o tom, ako sa v Bratislave asfaltuje aj v 21. storočí. Svoje upozornenie doložil aj fotografiami. Tu je jeho mail.

Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť - mám námet pre článok, ako sa ničí zeleň v Bratislave, konkrétne v Rači, miestna časť Východné.

Včera (27. 9. 2017) bola pravdepodobne dopravným podnikom opravovaná zastávka Sklabinská smer Rača, boli opravené obrubníky a časť chodníka a na ceste bol vytvorený červená plocha pre autobus.

Všetko by to bolo úplne skvelé až na to, že asfaltom bol až po kmeň pokrytý najbližší strom. Je to strašne smutné ako sa nezodpovedne pristupuje k zeleni v hlavnom meste.

Ďakujem Vám veľmi pekne.

Tomáš Štěpán

Čitateľ nás ešte kontaktoval, že so sťažnosťou sa obrátil na Dopravný podnika Bratislava a.s..

Píše: Medzitým som obdržal odpoveď z DPB, ktorá je nižšie, a ako si viem predstaviť, že keď to dostane magistrát mesta, tak dôjdu ten strom radšej zrúbať. Spravíte o tom článok, prosím ?

Veď to je choré čo sa v tejto republike už deje a za neskutočné peniaze.

Odpoveď DPB a.s. čitateľovi: „Ďakujeme za Váš podnet. Vzhľadom na skutočnosť, že rekonštrukcia Vami uvedenej zastávky bola plne v gescii Magistrátu Hl. mesta SR Bratislavy, postupujeme Váš podnet kompetentným“.

Foto: čitateľ

Strom v asfalte pred....

Strom v asfalte po....

5 komentárov
ODPOVEDAŤ Ľuba | 17. 5. 2018, 14:30

Ten strom ten asfalt koreňmi zasa zdvihne. Alebo to neprežije. Bože, aké krátkozraké, to tam na magistráte nesedí jeden človek, ktorý vie niečo o prírode? Veď sme sa to učili v škôlke!

ODPOVEDAŤ František Simon | 2. 10. 2017, 15:10

No čo stane sa niečo ? NIČ ! Predsa Nesrovnal to len zrovnal.Konečne by na magistráte môhli pohladať stratený sedliacký rozum!

richard führich | 17. 5. 2018, 11:10

rozum a nezrovnal ??? to skôr nájdeš kozorožca...

ODPOVEDAŤ Tomáš | 1. 10. 2017, 10:30

Oddelenie životného prostredia a mestskej zelene na Magistráte hl.mesta SR Bratislavy pod vedením Mgr.Petra Pintéra má dozorovať,kontrolovať a riešiť takéto podnety/problémy,čo sa však podľa mojich osobných skúseností nedeje,ako napríklad: "Agresívne túlavé psy na ul.Horská"(stránka Odkaz pre starostu) ,ani po 3 rokoch žiadna zmena.Nepomohli prosby ani písomné sťažnosti.

rb | 2. 10. 2017, 22:02

Podla mna by ludia z magistratu mali dohliadat na taketo aktivity. Nie? Maju na starosti mesto. Zase takych akcii mesto nema denne tolko aby ti zamestnanci nestihali sledovat, ako firmy vykonavaju prace na majetku mesta. Ale chapem, kavicka, cigaretka, FB je prednejsie ako nejaka zodpovednost.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter