Urbanizmus a výstavba 29. jún 2018

Zanedbanú Filiálku spravujú Železnice SR, štúdia realizovateľnosti mešká


V kontexte nedávnej „kontroly“ primátora Bratislavy, starostu Nového Mesta a zástupcu spoločnosti Immocap Group na zanedbanej a nefunkčnej stanici Bratislava - Filiálka, sme oslovili Železnice SR.

Pýtali sme sa, aký vzťah majú ŽSR k tomuto objektu, či tam niečo vlastnia a či sa budú, alebo nebudú podieľať na plánovanej revitalizácii a sfunkčnení územia - vlakovej stanice.

Ako nás informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková , železničná stanica Bratislava - Filiálka je v správe Železníc Slovenskej republiky. Mesto, ani mestská časť k nej nemajú žiadny vzťah.

Filiálka, jej využitie v rámci dopravného uzla Bratislava, je podľa M. Pavlíkovej predmetom štúdie realizovateľnosti uzla Bratislava, ktorá sa pripravuje a hotová by mala byť do konca tohto roku.

„Štúdia dá odpoveď na otázku, či a ako by mala byť Filiálka do budúcnosti využitá, aký bude jej význam v rámci zapojenia do koľajovej dopravy v Bratislave, v akom rozsahu a v akej podobe by mala do budúcnosti slúžiť,“ uviedla hovorkyňa ŽSR.

Na našu otázku prečo štúdia už nie je hotová, keďže jej dokončenie sa plánovalo na začiatok tohto roka, dokonca aj skôr, odpovedala:

„Štúdia mala byť hotová už vlani v lete, avšak v priebehu jej realizácie do jednotlivých etáp vstupovalo veľa subjektov s novými a novými pripomienkami, vrátane EÚ, takže termín sa predĺžil do konca tohto roka,“ dodala M.Pavlíková.

Ako médiá v uplynulých dňoch informovali, okrem podchodu (na Trnavskom mýte), v piatok 22. júna, primátor Bratislavy kontroloval spolu so starostom mestskej časti Nové Mesto Rudolfom Kusým a Slavomírom Jankovičom zo spoločnosti Immocap Group, tiež železničnú stanicu Filiálka a budovu Tržnice.

„Za hlavné mesto si viem predstaviť takú postavenú de situovanú stanicu, ktorá nebude rušiť obyvateľov, nebude záťažou de bude pridanou hodnotou dopravnou i kultúrnou, no tiež v otázke zelene,“ povedal Nesrovnal.

Podľa Kusého je ďalším krokom vytvoriť na stanici Filiálka park. Časovo to odhadol na rok až rok a pol.

O téme Filiálky sme pred časom písali tu.

(rl,tasr)

Foto:Archív BK

1 komentár
ODPOVEDAŤ Igor Bobro | 29. 6. 2018, 16:56

Ďalší idiotizmus bratislavských radných a ešte aj župy aby nemuseli nič riešit tak sa urobia všade parky a cyklotrasy a je to pat a mat vo velkom hanba bratislavy stále pokračuje

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter