Urbanizmus a výstavba 22. máj 2017

Základný kameň projektu Penty SKY PARK od Zahy Hadid poklepal aj primátor


Poklepaním základného kameňa sa 19. mája oficiálne začala realizácia realitného projektu Sky Park v Bratislave.

Stavebné a prípravné práce prebiehali na pozemku na rohu Čulenovej a Továrenskej ulice od začiatku tohto roka, 1. etapa projektu má byť dokončená koncom roka 2019.

Skladá sa z troch rezidenčných veží, ktorých súčasťou je viac ako 700 bytov a 1100 parkovacích miest. V 2. etape projektu sa počíta s dvoma administratívnymi budovami, pričom jedna z nich už disponuje aj stavebným povolením.

Poklepania základného kameňa sa zúčastnil aj partner Zaha Hadid Architects Patrik Schumacher, ktorý po smrti Zahy Hadid prevzal vedenie jej architektonického ateliéru.

Ten ešte v roku 2010 vyhral medzinárodnú súťaž a pripravil komplexný architektonický návrh projektu v centre Bratislavy. Jeho význam pre Bratislavčanov vyzdvihol dnes primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

Podľa neho bude Sky Park po dokončení dôstojným a reprezentatívnym miestom.

„Vďaka organickej architektúre projektu, ktorá spája veľkorysé priestory pre život a verejné priestory, vznikne v Bratislave úplne nová a dynamická komunita v blízkosti centra mesta.

Projekt zároveň otvorí bývalú industriálnu zónu celej verejnosti vytvorením nového mestského parku, ktorý bude spájať historický odkaz Bratislavy so súčasnou kultúrou a novými prírodnými prvkami,“ doplnil Schumacher.

Súčasťou projektu bude aj nový mestský park s rozlohou viac ako 20.000 m2, ktorý bude prístupný pre všetkých obyvateľov Bratislavy.

Zároveň sa v 1. etape zrekonštruuje aj fasáda historickej budovy Jurkovičovej teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

Podľa Jozefa Oravkina, partnera spoločnosti Penta Investments, patrí Sky Park v súčasnosti k najdôležitejším projektom firmy, a to nielen pre veľkosť investície, ale aj celkový význam, ktorý predstavuje pre hlavné mesto.

(TASR, foto:rl, vizualizácia: Penta Inv.)

Na snímke zľava z partner Penta Investments, areál stavby Sky Park Jozef Oravkin, primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal, partner Zaha Hadid Architects Patrick Schumacher a starosta mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Radoslav Števčík počas slávnostného poklepania základného kameňa projektu Sky Park v Bratislave 19. mája 2017.

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter