Urbanizmus a výstavba 11. máj 2018

VÝSTAVBA: Pozrite si, ako vyzerá luxusný penthouse v SKY PARK-u, najdrahší stojí 1,7 milióna eur


V rezidenčnej časti projektu SKY PARK od legendárnej architektky Zahy Hadid spustili predaj kolekcie nadštandardných bytov Penthouses & Panoramatic Collection Apartments.

Sú umiestnené na najvyšších troch poschodiach v každej z troch rezidenčných veží. Okrem panoramatických výhľadov na Bratislavu ponúknu svetovú architektúru a najvyšší štandard bývania.

Najdrahší byt z kolekcie Penthouse Collection sa nachádza v prvej rezidenčnej veži a má cez 260m2, plus terasu a dve lodžie s plochou 35m2.

Stojí 1.7 mil. EUR a je situovaný na najvyššom, 29. poschodí. Na najvyššom poschodí v každej z troch rezidenčných veží sú dva takéto byty, teda celkovo v projekte SKY PARK ich je 6.

Byty okrem svojej vysoko nadštandardnej výmery ponúkajú panoramatický výhľad na Bratislavu, keďže vďaka architektúre veží sú orientované až do troch svetových strán.

Terasa penthousu

Súčasťou bytov je okrem hlavného vchodu aj samostatný vchod, keďže ich dispozícia umožňuje vytvoriť akýsi menší byt v byte, určený napr. pre hostí či pomocný personál.

Svojou dispozíciou byt ráta s možnosťou umiestniť vírivku na terasu alebo saunu priamo do jednej zo spální. Samozrejmosťou je priestor pre veľký šatník s výhľadom či vyššie svetlé výšky a vysoké interiérové dvere.

Majiteľom má život spríjemniť aj možnosť vlastného preskleného vínneho baru alebo prioritné volanie výťahu.

Na 27. a 28. poschodí sa nachádzajú byty z kolekcie Panoramatic Collection. Sú vo vyššom štandarde a obsahujú spolu s 2 a 3-izbovými aj byty s väčšími výmerami.

Na každom z poschodí je 6 takýchto bytov, celkovo v troch rezidenčných vežiach 36 bytov z tejto kolekcie.

Skypark - kúpeľňa

Penthousy v projektoch od Zahy Hadid sa predávajú v zahraničí spravidla v sumách od niekoľko miliónov eur, napríklad najdrahší byt v projekte ZAHA HADID 520 WEST 28TH v New Yorku stál takmer 50 miliónov dolárov.

O projekte

Aktuálne sú už prvé tri rezidenčné veže v projekte SKY PARK vo výstavbe, pričom ich dokončenie sa očakáva v priebehu roka 2020. Súčasťou projektu sú aj dve administratívne budovy, jedna z nich už disponuje aj stavebným povolením.

Autorkou je zosnulá a svetovo uznávaná architektka a dizajnérka Zaha Hadid. Jej koncept počíta s minimálnou zastavanou plochou a prinesie nový mestský park v centre Bratislavy.

Spolu s výstavbou projektu SKY PARK je plánovaná aj rekonštrukcia fasády historickej budovy Jurkovičovej teplárne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

(red, rl)

Vizualizácie: Penta

Skypark -vínny bar

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter