Urbanizmus a výstavba 28. január 2019

VÝSTAVBA: Petržalka vyzýva obyvateľov, aby sa vyjadrili k možnej zástavbe pri električkovej trati


Mestská časť Petržalka vyzvala svojich obyvateľov, aby sa vyjadrili k urbanistickej štúdii Centrálna rozvojová os Petržalky, ktorú na pripomienkovanie predložilo hlavné mesto Bratislava.

V ostatnom čase sme zaznamenali množstvo otázok, podnetov a aj nespokojnosti s urbanistickou štúdiou hlavného mesta,

aby bola pri budúcej električkovej trati výstavba obytných domov či dokonca nových povrchových parkovísk.

Našou prioritou je, aby bolo v tomto území čo najviac zelene, peších promenád, cyklotrás a parkov, čiže tzv. Central park,“ povedal starosta Petržalky Ján Hrčka.

Vyzýva preto obyvateľov Petržalky, aby posielali všetky svoje pripomienky k tejto štúdii na adresu cro@petrzalka.sk, aby ich mohla mestská časť zapracovať do svojho stanoviska pre hlavné mesto.

Uvedomujeme si, že ide o mestské pozemky, takže je plne v moci mesta Bratislava zvoliť si, čo na tomto území chce mať. 

No my sme zásadne proti výstavbe, ktorá bude znižovať kvalitu života súčasných obyvateľov žijúcich v blízkosti tohto územia,“ uviedol J. Hrčka.

Ako doplnil, aj prípadná výstavba by prioritne mala priniesť pracovné príležitosti, zvýšiť parkovacie kapacity nepovrchovými riešeniami,

limitovať výšku navrhovanej zástavby do výšky terás, resp. prvého obytného podlažia a ak tam už bude musieť byť aj výstavba pre bývanie, mala by podľa Hrčku dotvárať verejný priestor a prinášať do Petržalky novú kvalitu verejného priestoru.

(red)

Ilustr. foto: Archív Br.kuriér

14 komentárov
ODPOVEDAŤ Dagmar | 2. 2. 2019, 04:13

Zeleň a parky,nie paneláky!!! Opraviť tie hrozné rozpadávajúce sa terasy!!! A vertikálne zazeleňovanie,aspoň sa tie paneláky na niečo využijú .

ODPOVEDAŤ Juditka Hitkova | 31. 1. 2019, 18:02

Urcite som proti zahustovaniu Petrzalky pri elektrickovej trati. Zijem tu 35 rokov a kazdym rokom zelene ubuda. Skutocne su parkoviska dolezitejsie ako trosku stromov a miesto na relax a prechadzky? Pre ludi, ktori tu ziju, urcite nie. Jedini, ktori budu na zastavbe profitovat, su skutocne nenazrani developeri.

ODPOVEDAŤ Renáta Bašistová | 30. 1. 2019, 21:52

aj ja som proti ďalšej výstavbe, hlavne zahusťovaniu, nech sa dostávajú Slnečnice na okraji Petržalky a dosť, treba viac zelene a upraviť brehy okolo Chorvatského ramena pozdĺž celej Petržalky a bude tu krásne

ODPOVEDAŤ Vlado | 30. 1. 2019, 21:25

Už iba zeleň zeleň a zas len zeleň. A ta co je pri kanály poriadne sa o ňu postarať. Čo sa týka parkoviska, tak treba viac podľa žne podzemné parkovanie.

ODPOVEDAŤ Ing. Juraj Barloch | 30. 1. 2019, 19:57

parkoviska, nadzemene a viac podlazne

ODPOVEDAŤ Jiří Bartoš Mlynarovičova | 30. 1. 2019, 19:49

Ja dúfam že tohoto sa nikdy nedožijem, pred voľbami nám sľubovali niečo iné! Keby sa radšej venovali riešeniu dopravi v Petržalke. Tú ktorú tak zvrzali a neriešia.

ODPOVEDAŤ Vaneková | 30. 1. 2019, 19:24

bolo by super ak by bol vybudovaný park trochu zelene na oddych

ODPOVEDAŤ Hela | 30. 1. 2019, 18:11

Chceme viacej zelene, parkov s lavičkami. Žiadne zahusťovanie. Obrovských domov je tu už dosť.

ODPOVEDAŤ Gabriela Ševčuková | 30. 1. 2019, 17:34

Alpha a Omega života v Petržalke, nič viac a nič menej. Už žiadna výstavba. Našou prioritou je, aby bolo v tomto území čo najviac zelene, peších promenád, cyklotrás a parkov, čiže tzv. Central park,“ povedal starosta Petržalky Ján Hrčka.

ODPOVEDAŤ Julius | 30. 1. 2019, 17:30

https://www.peticie.com/peticia_proti_vystavbe_elektrikovej_trate_v_petralke?uv=13259473

ODPOVEDAŤ Daniel Tunega | 30. 1. 2019, 17:28

Jednoznačne som proti ďalšiemu stavaniu!

ODPOVEDAŤ Daniel Mitošinka | 30. 1. 2019, 17:22

Nechceme ďalšiu zástavbu v Petržalke pri novej električkovej trati, ktorá sa bude ešte len budovať. Chceme zeleň pri kanály. Miesto na oddych a prechádzky.

ODPOVEDAŤ jakub | 29. 1. 2019, 20:35

To myslite vazne ze sa tu ma takto zahustovat? Uz teraz je petrzalka preplnena a su problemy s parkovanim. Uz teraz vidime ked tu postavia novostavbu ze parkovanie je bud v garazach co si minimum ludi kupi a potom par miest vonku a vdaka tomu trpia vcetci obyvatelia okolitych panelakov. Jediny kto bude mat vacsiu kvalitu zivota bude developer ktory to bude staviat...

ODPOVEDAŤ Mgr. Ingrid Germányiová | 29. 1. 2019, 12:08

Jednoznačne som proti ďalšiemu zahusťovaniu Petržalky panelákmi. Zachovajte pôvodný zámer a hotovo....

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter