Urbanizmus a výstavba 18. december 2019

VÝSTAVBA: Developer spúšťa tretiu etapu Bory Bývania


V novej mestskej štvrti Bory sa v súčasnosti pripravuje tretia etapa projektu Bory Bývanie. Podľa developera, má ponúknuť kvalitnú architektúru od ateliéru Vallo Sadovsky Architects a priamo nadviaže na úvodnú prvú fázu, ktorá je v súčasnosti už dokončená.

V rámci nej sa plánuje výstavba 357 bytov v ôsmich bytových domoch. Projekt už disponuje právoplatným územným rozhodnutím a v súčasnosti je v procese získania stavebného povolenia.

Začiatok výstavby je plánovaný na prvý kvartál 2020. Informuje o tom developer Penta Real Estate.

 „Tretia etapa Bory Bývania ponúka štýlové a moderné bývanie v ôsmych bytových domoch, obkolesené množstvom zelene a kvalitným verejným priestorom s ústredným lineárnym parkom, popretkávaným detskými ihriskami i fitness plochou v blízkosti Malých Karpát.

Centrálna časť je bezpečná pre obyvateľov i malé deti vďaka oddeleniu automobilovej dopravy, ktorú sme umiestnili len po obvode novej štvrte,“ uviedli Silvia Rosíková a Mateja Vonkomerová, architektky v ateliéri Vallo Sadovsky Architects.

Jeden až 4-izbové byty sa budú nachádzať v 6 chodbových bytových  domoch so štyrmi až piatimi podlažiami. Navrhnuté sú aj dva sekciové domy so šiestimi podlažiami.

Všetky bytové domy budú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kobkami. Celkovo má vzniknúť 488 parkovacích miest, z toho 320 vonkajších a 168 vnútorných.

Projekt počíta aj s verejným parkom s rozlohou viac ako 8 500 m2, ktorého úpravy sú založené na kombinácii chodníkov, zelene, detských ihrísk, lavičiek a voľných priestorov.

Ceny bytov v tretej etape Bory Bývania začínajú už na 2 340EUR za jeden štvorcový meter.

V novej mestskej štvrti Bory sa už aktuálne nachádza aj nákupno-zábavné centrum Bory Mall a viacero veľkých obchodných prevádzok. V rámci Borov Penta stavia aj Nemocnicu novej generácie pre všetkých obyvateľov Bratislavy.

Prvá etapa projektu Bory Bývanie je dokončená, 2.etapa je aktuálne vo výstavbe. K 4.etape projektu sa momentálne pripravuje projektová dokumentácia pre získanie potrebných povolení.

Projekt v rámci prvých štyroch etáp prinesie do lokality viac ako 1000 bytov. Celkovo tak v území vzniká moderná rezidenčná štvrť s vynikajúcim občianskym vybavením vrátane novej verejnej materskej škôlky.

Dopravná infraštruktúra je už v súčasnosti kompletne vybudovaná, pričom jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2.

(red)

Vizualizácie: Penta Real Estate

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter