Urbanizmus a výstavba 21. august 2019

Výlučným vlastníkom Istropolisu sa stala spoločnosť Immocap, pracuje na novej podobe Trnavského mýta


Developerská spoločnosť Immocap odkúpila podiel YIT v spoločnosti Trnavské mýto, a.s.

Obchod nadobúda účinnosť od 20. augusta 2019.

 

Spoločnosť o tom informuje v tlačovej správe.

 

Immocap chce pokračovať v ambícii priniesť na Trnavské mýto kvalitný mestotvorný projekt so zachovaním kultúrno-spoločenskej funkcie.

 

“Priestor Trnavského mýta vnímame ako veľkú príležitosť na zlepšenie verejného života nielen pre obyvateľov v susedných štvrtiach, ale aj v celom meste.

 

Veríme, že sa nám tento dlhodobo zanedbaný potenciál podarí pretvoriť tak, aby ho Bratislavčania dokázali využívať naplno.“ povedal šéf Immocap Group.

 

Ako ďalej uviedol, spoločnosť aktuálne pracuje na novej podobe územia na Trnavskom mýte s renomovaným holandským architektonickým štúdiom KCAP, ktoré podľa neho patrí k absolútnej špičke urbanizmu v Európe.

 

Holandské štúdio KCAP sa môže pochváliť prácami, ktorými sa podarilo pretvoriť centrum Rotterdamu, vybudovať štvrť HafenCity v Hamburgu či skultivovať územie Europaallee v Zurichu.

 

V Hamburgu aktuálne pripravujú olympijské mestečko pre hry v roku 2024, ich projekty však možno nájsť aj v Rusku a Číne.

 

Všetky realizácie KCAP dnes vynikajúco fungujú v mestskom urbanizme, čo podľa Immocap  svedčí o ich schopnostiach prinášať projekty na svetovej úrovni.

 

Immocap a YIT založili v roku 2017 spoločný podnik s vlastníckym podielom v pomere 50/50. Cieľom tohto spoločného podniku bolo získať a rozvinúť približne 3,7 hektárový pozemok s kultúrnym a kongresovým centrom nazývaným Dom odborov v centre Bratislavy. 

 

K prvým developerským aktivitám spoločnosti Immocap patrila výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Business Center BBC III, IV a V s celkovou plochou viac ako 60 000 m2.

 

Kľúčovými pre spoločnosť sú projekty spojené s revitalizáciou okolia Trnavského mýta.

 

V rozmedzí siedmich rokov sa spoločnosti podarilo oživiť areál bývalých kúpeľov Centrál prvým „zeleným“ multifunkčným komplexom na Slovensku s ekologickým certifikátom LEED,

 

ako aj Bratislavčanmi vytúženou obnovou zanedbaného podchodu Trnavské mýto, ktoré spoločnosť zrevitalizovala v spolupráci s Hlavným mestom SR Bratislava.

V roku 2012 získala spoločnosť Immocap Group ocenenie Developer roka v prestížnej súťaži CIJ Awards Slovakia. Uviedla spoločnosť v správe.

 

(red)

Foto: Archív Br. kuriér

0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter