Urbanizmus a výstavba 3. apríl 2019

VYDRICA: Prvé vizualizácie nového projektu


Projekt Vydrica de po dlhých rokoch, zdá sa, rozhýbal.

Svedčia o tom aj prvé nové vizualizácie, ktoré zverejnil investor projektu Vydrica Development a.s..

Ako uvádza developer, tvarovanie a výraz Vydrice sú postavené na dobrom poznaní historických súvislostí a vychádzajú z daností miesta.

Vydrica má prepojiť nábrežie Dunaja s hradným kopcom a vyplní líniu od Zuckermandelu po zámocké schody a podmostie.

Centrálnym verejným priestorom Vydrice bude námestie v blízkosti Vodnej veže. Developer na pozemku zachová okrem vzácnej Vodnej veže aj historické ľadové jamy,

pozostatky Kempelenovho vodovodu, či fragmenty oporného múru za Arsenalom, ktoré použije v častiach projektu.

Návrh podľa investora rešpektuje schválený územný plán a z neho vychádzajúce územné rozhodnutie.

Ako ďalej uvádza, jednou z priorít projektu je dôraz na verejný priestor. „Ľudská mierka je pre Vydricu zásadnou. Jej funkčná a otvorená štruktúra umožní zažiť centrum mesta bez prekážok pre chodcov. Dopravná obslužnosť bude zapustená pod úroveň terénu,“ konštatuje.

Podľa spoločnosti Vydrica Development, projekt ráta s 3 etapami výstavby. Predpokladaný termín dokončenia prvej etapy je v druhom kvartáli roku 2022.

Vydricu bude tvoriť kombinácia samostatných obytných budov, administratívnych priestorov a retailu. Stavebné práce, súvisiace so začiatkom výstavby, sú naplánované v prvom polroku 2019.

Vydrica. Vízia a projekt

Developerom projektu je spoločnosť Vydrica Development, a.s. Tvoria ju spoločnosti Vydrica, a.s., vlastník pozemkov a developerská spoločnosť Lucron, ktorá je súčasťou medzinárodnej skupiny Iko Real Estate, pôvodom z Luxemburska.

Eric Lux, CEO skupiny IKO: „Pri prvej návšteve ma Bratislava dostala svojou atmosférou a ľuďmi, ktorí pôsobia veľmi otvorene.

Ešte aj veľkosťou je podobná Luxemburgu. Uvedomujem si, že k citlivej lokalite akou je Vydrica, treba pristupovať s rešpektom a že úlohy sa musia chopiť domáci architekti, ktorí Bratislavu majú doslova v krvi.“

Juraj Rehák, člen dozornej rady Vydrica Development, a.s., hovorí o projekte, ktorému predchádzali roky štúdií: „Predstavujeme komplexný plán pre obnovu unikátnej lokality pod hradom.

Projekt Vydrica postupne vyzrieval do súčasnej podoby, ktorá spĺňa všetky potreby moderného, kvalitného a pocitovo príjemného miesta, a to nielen pre budúcich obyvateľov, ale pre všetkých Bratislavčanov.“

Na budúcej podobe štvrte Vydrica pracuje skúsený tím architektov, pôsobiacich doma aj vo svete, pod vedením štúdia Compass Architekti. Hovorí architekt Juraj Benetin:

K projektu pristupujeme od začiatku s pokorou. Vážime si možnosť pripravovať projekt, ktorým dopovieme príbeh rozseknutého mesta a vytvoríme živý verejný priestor, ktorý rozšíri bratislavské korzo.“

(red)

Vizualizácie Vydriva Development a.s.

Podrobnejšie informácie už vo štvrtok 4. apríla

0 komentárov
Pridajte komentár

Anketa

Od komunálnych volieb uplynuli 2 roky, sme v polčase... volili by ste ich opäť?

45%
15%
16%
6%
2%
5%
6%
5%


Na začiatok stránky hore
Newsletter