Urbanizmus a výstavba 9. február 2019

V časti Vajanského nábrežia vznikne Námestie Tomáša G. Masaryka


Bratislava bude mať od polovice júna nové Námestie Tomáša G. Masaryka.

Pomenovanie po zakladateľovi a prvom prezidentovi Československej republiky bude niesť časť Vajanského nábrežia pred budovou Slovenského národného múzea (SNM),

kde stojí socha tohto prezidenta a pamätník československej štátnosti. Vznik nového námestia odobrili tento týždeň bratislavskí mestskí poslanci.

Vznik Námestia Tomáša G. Masaryka odobrili ešte staromestskí miestni poslanci v minulom roku, doteraz sa však čakalo na súhlas hlavného mesta. Čelnými postavami vzniku Československej republiky v roku 1918 boli

Tomáš G. Masaryk, Milan Rastislav Štefánik a Edvard Beneš. Po M. R. Štefánikovi sú v Bratislave pomenované dve verejné priestranstvá – Štefánikova ulica a Nábrežie M. R. Štefánika.

Po Tomášovi G. Masarykovi nie je dosiaľ v hlavnom meste pomenované žiadne verejné priestranstvo.

Pritom sochu a námestie pomenované po Slovákovi M. R. Štefánikovi má česká metropola. 

Mestskí poslanci zároveň tento týždeň odobrili od polovice júna premenovanie ulice Čapajevova v Petržalke na Ulicu Ondreja Štefanka.

Taktiež schválili pomenovanie novovzniknutej ulice v Karlovej Vsi na Ulicu Michala Greguša a novovzniknuté ulice v Novom Meste v lokalite Ahoj – Briežky názvami Na Ahoji, Na Briežkoch a Pod Mníšskou horou.

(TASR)
Archívny záber: Br.kuriér
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter