Urbanizmus a výstavba 9. marec 2020

V blízkosti jazera Kuchajda spustili výstavbu administratívnej budovy


V blízkosti jazera Kuchajda v Bratislave spustili koncom februára spoločnosti Immocap a Wood & Company výstavbu administratívnej budovy Lakeside Park 02.

Informovali o tom developeri s tým, že ukončenie je naplánované na posledný kvartál roka 2021.

Investori rátajú s plochou 14.370 štvorcových metrov (m2) kancelárskych priestorov. Budova bude mať 12 kancelárskych poschodí.

Polovica z nich bude disponovať prístupom na terasu či k balkónom. „Rozloha typického podlažia dosiahne viac ako 1200 m2. Prízemie budovy bude vyhradené pre šesť až osem obchodných priestorov so zastúpením gastronomických prevádzok,“ spresnili.

Immocap a Wood & Company deklarujú aj kvalitné vybavenie interiéru a zaujímavé riešenie verejných priestorov v podobe zeleného parku pred budovou.

Lakeside Park 02 priamo nadväzuje na projekt Lakeside Park 01, ktorý sa nachádza na križovatke Tomášikovej a Vajnorskej ulice v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.

Komplex budov spolu predstavuje plochu približne viac ako 40.000 m2 prenajímateľnej plochy. Spodné podlažia medzi dvoma objektmi budú prepojiteľné. 

Lakeside Park 02 počíta s vybudovaním 310 parkovacích miest na štyroch podzemných podlažiach a novými parkovacími kapacitami v exteriéri. Investori plánujú aj dobíjacie stanice pre elektromobily.

Vlastníkmi nového projektu Lakeside Park 02 sú spoločnosti Wood & Company a Immocap, pričom úlohou spoločnosti Immocap je celkový development vrátane spolufinancovania, prípravy projektu, výstavby a prenájmu.

Wood & Company sa okrem spolufinancovania zameria na dohľad nad rozvojom a synergiou v lokalite vzhľadom na vlastníctvo susedného projektu Lakeside Park 01.

(TASR, red)
Vizualizácia:Immocap
1 komentár
ODPOVEDAŤ fero | 10. 3. 2020, 08:08

Zaujímavé takáto výstavba ide bez problémov. Nikto neprotestuje, sú aj pozemky, kapacity, peniaze. Ale keď ide o náhradné byty tak je tisíc dôvodov proti a obyvatelia dotknutých lokalít protestujú. Prečo je to tak ? Kto vie nech odpovie.

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter