Urbanizmus a výstavba 9. september 2019

Toalety na Kamzíku už fungujú úplne, sprístupnené sú od augusta


Návštevníci bratislavského Kamzíka sa konečne dočkali.

Po dlhých mesiacoch, od kedy bola výstavba nových toaliet dokončená ale neprístupná, sú už k dispozícii od 1. augusta.

Toalety sme navštívili 8. septembra. Nejde však len o toalety. Je tu aj fungujúca sprcha, cyklisti si tu môžu umyť svoj bicykel, mamičky prebaliť dieťa.

K dispozícii je WC pre vozíčkarov. Všetky možnosti boli počas našej návštevy v prevádzke, previedol nás nimi ochotný a usmievavý prevádzkar.

Mestské lesy v Bratislave (MLB) zabezpečili podľa našich informácií dvoch pracovníkov, ktorý majú toalety na starosti.

Trochu nás zarazila otváracia doba, ktorá je stanovaná denne od desiatej do pol ôsmej večer. Prevádzkar nás ale informoval, že sa snaží otvoriť aj skôr.

„Ihneď ako prídem, otvorím, nečakám na oficiálnu hodinu,“ povedal nám. Ako dodal, niekedy je v práci už o ôsmej. Počas našej návštevy využilo toaletu viacero turistov a zdá sa, že si na nové zariadenie už zvykajú.

Dokonca nám jeden pár idúci okolo povedal, že si mysleli, že je tu nejaká nová kaviareň....

Na umytie bicykla a osprchovanie sa, je potrebné ohlásiť sa u prevádzkara, ktorý pustí vodu, resp. zapožičia kľúč od sprchovacej miestnosti.

Ostatné bunky sú v rámci otváracích hodín voľne prístupné – pánske a dámske WC, ako aj toalety pre vozičkárov a prebaľovací kútik, ktoré sú v jednej miestnosti.

Ako sme sa dozvedeli, po otvorení toaliet, neboli ešte niektoré jej súčasti k dispozícii. V súčasnosti to ale už neplatí a presvedčili sme sa, že prevádzka funguje na sto percent.

Bratislavský kuriér sa téme výstavby WC na Kamzíku venoval často. Naposledy sme oslovili magistrát v júli a priniesli sme informáciu, že príčinou zatiaľ nefunkčných nových WC na Kamzíku je chýbajúci personál.

Ako sme už v minulosti informovali, projekt toaliet sprevádzali nejasnosti. Výstavba záchodov bola v minulosti predmetom kritiky za ich údajné predraženie.

Náklady boli okolo 120tisíc eur s tým, že ide o určitý nadštandard.

(rl)

Foto: Bratislavský kuriér

2 komentáre
ODPOVEDAŤ Ivasko | 10. 9. 2019, 09:04

Navstivil som tie toalety Sedi tam mily Pan a Dava pozor Ako vidiet na Foto Stavba nieje dokončená Voľne kamene pri vchode

ODPOVEDAŤ lohan | 10. 9. 2019, 08:38

Ďalšia ťažká rana svetovému imperializmu

Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter