Urbanizmus a výstavba 5. marec 2020

Súťaž na predĺženie promenády na Železnej studničke je v druhej etape


Súťaž na predĺženie promenády na Železnej studničke je v druhej etape. Informuje o tom mestský Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) na sociálnej sieti s tým, že jeho zástupcovia už navštívili s tromi postupujúcimi tímami architektov aj miesto v lesoparku, ktoré sa má revitalizovať.

Výsledky architektonickej súťaže zverejní inštitút koncom apríla.

Architektonická súťaž na návrh predĺženia promenády v bratislavskom lesoparku od bývalých Ferdinandových kúpeľov (rázcestie smer Kačín a Snežienka), okolo dvojice rybníkov až po Snežienku bola vyhlásená koncom minulého roka. 

Revitalizácia promenády na Železnej studničke má podľa MIB priniesť nové verejné osvetlenie na hlavnej ceste a predĺženie osvetlenia trasy.

Taktiež rekonštrukciu zastávok MHD, úpravu okolia rybníkov tak, aby vznikla možnosť prístupu k vodnej hladine prostredníctvom lávok, chodníkov či pontónov.

Priniesť má aj nové altánky alebo miesta na spoločné grilovanie, bezpečné prechádzanie obojživelníkov cez cestnú komunikáciu pomocou priepustov zapustených vo vozovke.

Pri revitalizácii budú využité materiály korešpondujúce s prírodnými podmienkami riešenej lokality, nepôsobia v krajine umelo a odkazujú na prírodné a historické pomery Železnej studničky. "Zásah musí byť adekvátny unikátnej prírodnej scenérii," tvrdí MIB.

Bratislavský mestský park je spádovou oblasťou pre Bratislavčanov z celého mesta.

Partizánska lúka, kde sa promenáda začína, je miesto, kde sa stretajú rodiny s deťmi, turisti, bežci i cyklisti. Vhodné riešenie na pohodlné premiestňovanie sa a využívanie tejto lokality všetkými skupinami je podľa MIB jednou z úloh architektonickej súťaže.

(TASR)
Ilustr. foto: Archív Br. kuriér
0 komentárov
Pridajte komentár
Na začiatok stránky hore
Newsletter